Facebook Pixel

Україна очолила топ найзамінованіших країн світу. Скільки часу піде на розмінування

В ДСНС оцінили, коли Україна зможе здійснити повне розмінування моря та суходолу. Фото: ДСНС

В ДСНС оцінили, коли Україна зможе здійснити повне розмінування моря та суходолу. Фото: ДСНС

Україна вийшла на перше місце за обсягами замінованих територій у світі. Таку оцінку озвучив заступник голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Роман Примуш. За оцінками ДСНС, на те, щоб повністю очистити українські акваторії та суходіл, піде майже десятиліття.

Quote«На розмінування територій України потрібно щонайменше п'ять років, а в акваторіях роботи можуть затягтися на всі десять», — сказав він.

У червні речник ДСНС Олександр Хорунжий заявив, що за найоптимістичнішим прогнозом на розмінування України піде приблизно 10 років. Утім, він додав, що нині немає повних даних про те, що коїться на окупованих росією українських територіях.

У МВС на червневому брифінгу також озвучили оцінку в 5 — 10 років. За словами речниці МВС Альони Матвєєвої, «в Україні необхідно розміновувати приблизно 270 тис. квадратних кілометрів території, включно з окупованими територіями». Утім, у відомстві взяли за мету провести оперативне розмінування території за рік після закінчення бойових дій у країні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. За словами посла України у Великій Британії Вадима Пристайка, найближчим часом Лондон передасть Україні два протимінні кораблі.

До переліку найпоширеніших вибухонебезпечних предметів на території України, за даними ДСНС, входять авіаційні бомби та ракети, артилерійські снаряди, ручні гранати, касетні боєприпаси, мінні пастки та різні вид мін. Відомство запустило онлайн-мапу територій, на яких можуть бути вибухонебезпечні предмети.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини