Facebook Pixel

Посівні площі зменшилися на 25% через військове вторгнення

Через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій неможливо використовувати 25% посівної площі.

Про це на засіданні Антикризового штабу Правління Української спілки промисловців та підприємців розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Станом на 30 грудня очікувана посівна площа всіх категорій господарств становить 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше за показник 2021 року (28,6 млн га).

«Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то поки що не можемо використати приблизно 25% площ через ведення бойових дій чи тимчасову окупацію територій. Після деокупації буде потрібно багато часу на розмінування та очищення територій. Ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Навесні потрібно покрити дефіцит не посіяних озимини», — зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, вже зараз можна спрогнозувати зменшення внесення насіння та добрив до 50% від науково-обґрунтованих норм через подорожчання. Але використання дешевших технологій призведе до зменшення виробництва.

Тарас Висоцький резюмував, що ключовою проблемою для аграріїв залишається дорога логістика. Також, за його словами, негативний вплив на агросектор має енергетична криза.

Нагадаємо, що агровиробники засіяли основними озимими зерновими культурами площу 1,2 млн га. Це лише 26% із прогнозованих 4,56 млн га.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉