Найпопулярніше білоруське видання Tut.by влада позбавила статусу ЗМІ

Влада Білорусі вирішила з 1 жовтня позбавити статусу ЗМІ масове білоруське on-line видання Tut.by.

Міністр інформації Білорусі Ігор Луцький наказав призупинити випуск мережевого видання Tut.by з 1 жовтня по 30 грудня, повідомляє редакція порталу.

В редакції відзначають, що з 7 серпня 2020 року Tut.by отримав чотири попередження. Претензії від відомства прийшли після матеріалів «У сім разів більше виборців і «таємні» протоколи. Які порушення побачили спостерігачі і що сказав ЦВК?», «Комітет держконтролю зможе виплатити великі премії працівникам, які проявлять себе в резонансних справах», «До редактору TUT.BY прийшли силовики. На її дочку завели справу про масові заворушення» і «Білоруська митниця попросила підтвердити, що в «Гаррі Потері» немає закликів до повалення влади».

Telegram Logo

Не дивлячись на позбавлення статусу ЗМІ, видання продовжить працювати як інтернет-ресурс, але без статусу ЗМІ. У Білорусі реєстрація інтернет-ресурсів в якості ЗМІ носить добровільний характер.

«Статус ЗМІ дає деякі переваги, зокрема можливість на законних підставах бути присутнім в порядку, визначеному законодавством Республіки Білорусь, в районах збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій, на масових заходах, в місцях інших суспільно важливих подій і передавати звідти інформацію. Однак Tut.by був зареєстрований як ЗМІ лише в січні 2019 року, до цього — з моменту заснування в 2000 році — портал працював без цього статусу», — зазначили у виданні.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Редакція запевнила рекламодавців, що навіть в разі блокування сайту всі зобов'язання перед клієнтами будуть виконані.

Дані «Яндекс.Метрики» свідчать, що в серпні у Tut.by було 24 190 714 унікальних відвідувачів, які здійснили 482 313 072 перегляду сторінок. Охоплення Tut.by складає 69% користувачів інтернету з Білорусі за оцінкою дослідження Gemius Audience Overnight. Ядро аудиторії складають користувачі у віці від 25 до 44 років.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини