80-90% поранених на фронті не довозять до лікарень – вони помирають дорогою через ускладнення, пов’язані з масивною крововтратою. Такі дані наводить світова статистика. Хоча, більшості смертей можна було б уникнути, попри те, що на порятунок у медиків до 30 секунд чи кілька хвилин. Звісно, якщо є спеціальні турнікети – абдомінальні джгути. Українські військові медики просять їх понад 10 років.
Тепер вони офіційно доступні в Україні. Постачає їх найбільший виробник турнікетів «СІЧ Україна».
«SICH AAJ-Tourniquet можна придбати офіційно і не чекати місяцями. Його активно використовують в арміях країн НАТО і раніше можна було замовити лише за кордоном. Виходячи з міжнародної практики, на одну роту має припадати щонайменше три таких джгути, тобто один на кожний взвод. За потреби, компанія разом з американськими партнерами готові закрити запит до 5000 штук», — зазначають у «СІЧ Україна».
Абдомінальний джгут SICH-AAJT-S, розроблений американською компанією Compression Works, є спеціалізованим турнікетом для зупинки кровотеч у разі вогнепальних травм живота. Його конструкція дозволяє стискати черевну порожнину, зменшуючи крововтрату, а спеціальна манжета забезпечує компресію черевної аорти для зупинки крові. Цей пристрій дає пораненому шанс дочекатися кваліфікованої медичної допомоги. Окрім цього, його можна використовувати як вузловий турнікет.
SICH-AAJT-S ефективний у таких випадках:
- Кровотечі в паховій, тазовій чи пахвовій зонах. Завдяки точковій компресії великих судин турнікет допомагає контролювати масивні кровотечі, критично важливі для порятунку життя.
- Стабілізація переломів таза. Джгут фіксує тазові кістки, знижуючи ризик пошкодження внутрішніх органів і судин, а також мінімізуючи ймовірність геморагічного шоку.
- Високі ампутації кінцівок. Якщо стандартний турнікет неможливо застосувати через анатомічні особливості, вузловий джгут забезпечує ефективну компресію та зупинку кровотечі.
Цей турнікет розроблений для використання медиками екстреної допомоги, бойовими медиками та службами порятунку. Його ефективність доведена не лише на полі бою, а й у разі аварій чи пожеж. Для цивільних застосування можливе лише після проходження спеціальних тренінгів.