Туреччина майже в 4 рази скоротила імпорт нафти з рф після посилення санкцій США, під які потрапили «Газпром нефть», «Сургутнефтегаз» та понад 180 танкерів «тіньового флоту».
Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на дані Reuters.
Як санкції США вплинули на експорт російської нафти
У лютому відвантаження сорту російської нафти Urals з портів Приморська, Усть-Луги та Новоросійська у напрямку Туреччини обвалилися до 0,42 млн тонн з 1,56 млн тонн місяцем раніше.
Загальні обсяги експорту впали до найнижчого рівня з грудня 2022-го, після того, як від російської нафти відмовився найбільший турецький нафтопереробник — стамбульська Turkiye Petrol Rafinerileri (Tupras).

Нафтопереробний завод «Роснєфті»
Зокрема, компанія перестала приймати вантажі Urals і вимагала, щоб вони відповідали санкційним вимогам — ціні, яка встановлена на рівні $60 за барель.
За словами TMT, заміну російській нафті турецькі нафтопереробні заводи шукають в Африці, збільшуючи закупівлі з регіону до 5-річних максимумів.
Так, у лютому 2025 року в порти Туреччини прибуло 0,36 млн тонн лівійських сортів Es Sider і Amna, що в 4 більше, ніж у січні (80 тис. тонн). Своєю чергою імпорт нігерійської нафти Forcados Blend досяг 0,26 млн тонн і став найвищим з 2020-го.
Згідно з оцінками Альфа-банку, через американські санкції рф може втратити до 800 тис. барелів щоденного нафтового експорту, або приблизно третину всіх обсягів, що вивозяться танкерами з морських портів.
Для бюджету це означатиме втрату 1% ВВП. В грошах казна може недорахуватися близько 2 трлн рублів, або 18% від нафтогазових зборів, які Мінфін росії запланував на 2025 рік (10,9 трлн рублів).
Нагадаємо, 10 січня адміністрація експрезидента США Джо Байдена запровадила широкий пакет санкцій, який спрямований проти російської нафтової галузі.
Обмеження стосуються нафтовидобувних компаній «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз», а також великої російської компанії «Інгосстрах». Крім того, Штати внесли до «чорного списку» 183 судна, які залучені до експорту російських енергоресурсів.