Facebook Pixel

Цибуля та російські шахраї вдарили по цінах в Україні

Інфляція в Україні у квітні зросла через перебої у поставках нафтопродуктів з Білорусі, анонсовані Росією обмеження на їхній експорт в Україну, а також через великий попит на деякі сирі продукти харчування, повідомив Нацбанк.

Контекст

  • За даними Держстату, у квітні 2019 року показник споживчої інфляції в Україні перевищив прогнози і в річному вимірі склав 8,8% (у березні – 8,6%), а в місячному – на 1%. При цьому, зазначає НБУ, базова інфляція сповільнилась у річному вимірі до 7,4% (у березні було 7,6%). За прогнозом регулятора, інфляція знижуватиметься і наближатиметься до цілі близько 5%, якої досягне у 2020 році.
  • Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося до 5,1% рік до року. Після того, як у березні спостерігалось традиційне зниження цін на овочі, у квітні вони знову почали дорожчати. Минулого місяця, за даними порталу «Мінфін», ріпчаста цибуля подорожчала на 12 грн – до 35 грн. Представник Мінагрополітики Леонід Сухомлин пояснив це несприятливими погодними умовами.
  • Ціни на паливо залишилися нижчими, аніж минулого року, на 0,2% рік до року, зазначає Нацбанк. Але їхнє падіння сповільнилося під впливом росту світових цін на нафту та через виникнення складнощів з імпортом сировини з Білорусі та Росії. Через погіршення якості російської нафти, що надходила до Білорусі, білоруська сторона обмежила експорт бензину та дизпалива в Україну. Українські трейдери миттєво відреагували на ситуацію різким підняттям цін – паливо на стелах АЗС подорожчало на 1−1,5 грн за літр. 7 травня співробітники ФСБ в Самарі заарештували чотирьох підозрюваних у забрудненні нафти в трубопроводі «Дружба». За версією слідства, в регіоні діяло злочинне угрупування, учасники якого здійснювали розкрадання нафти, а її нестачу спробували приховувати за допомогою палива, що містило хлор. Саме воно потім потрапило до трубопроводу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉