Facebook Pixel

Трубний бізнес Пінчука став менш ефективним, на відміну від колісного

Трубно-колісна компанія «Інтерпайп» за минулий рік продала на 7% менше трубної та залізної продукції, ніж у 2018 році, – 798 тис. тонн.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Трубна продукція. Через падіння попиту на трубну позицію компанія скоротила її продаж на глобальному ринку на 11% – до 595 тис. тонн; на українському – на 18%, до 147 тис. тонн; на європейському – на 16%, до 146 тис. тонн. Водночас «Інтерпайп» збільшила продаж лінійних та нарізних труб в Південній та Північній Америці на 13% – до 140 тис. тонн. У компанії додали, що зниження продажів до Європи та Америки було обумовлено впровадженням Єврокомісією квот на імпорт та відновленням антидемпінгового мита американською владою. Продажі «Інтерпайп» в країни СНД суттєво обвалився (на 46%, до 61 тис. тонн) через рішення російської влади ввести повне ембарго на імпорт зазначеної продукції з України. Завдяки пропозиції щодо продажу труб для добування нафти та газу компанії вдалось реалізувати на Близький Схід на 27% більше трубної продукції – до 102 тис. тонн.

Залізнична продукція. Загалом продажі залізничної продукції минулого року зросли на 8%. Поставки на європейський ринок оновили максимум, збільшившись на 27%, до 52 тис. тонн. Зростання попиту на продукцію «Інтерпайпу» продемонстрували і компанії країн СНД: продажі збільшились на 26%, до 93 тис. тонн, водночас на ринку України продажі впали на 25%, до 45 тис. тонн. Зниження попиту в Україні пояснюється рішенням «Укрзалізниці» припинити виготовляти вантажні вагони.

Сталь. У зв’язку з експортними митами компанія реалізувала майже увесь обсяг виробленої сталі на власні потужності, на продаж пішло трохи менше за 30%.

Контекст. У 2019 році більшість українських виробників труб скоротили випуск труб від 2% до 30%, водночас «Інтерпайп» зменшила випуск труб на трьох своїх підприємствах на 13,3%.

«Інтерпайп» входить в десятку найбільших у світі виробників безшовних труб і є третім за величиною виробником суцільнокатаних залізничних коліс у світі. До складу компанії входять п'ять промислових активів: «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)», «Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ)», «Інтерпайп Ніко-Тьюб», «Дніпропетровський Втормет» і електросталеплавильний комплекс «Дніпросталь» під брендом «Інтерпайп Сталь». Кінцевим власником «Інтерпайп» є український бізнесмен Віктор Пінчук і члени його сім'ї.

Подякувати 🎉