Facebook Pixel

У Мінагрополітики назвали три кроки, які дадуть змогу аграріям пережити енергетичну кризу

Уряд розробляє заходи, щоб забезпечити доступ агросектору до енергетики. Про те, які можливості є для аграрних підприємств, в ефірі «Суспільного» розповів перший заступник міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький.

Три способи отримати електроенергію

Передусім агропідприємства можуть подати заявку в Мінагрополітики щодо включення до переліку критичної інфраструктури.

Quote«За заявками про включення сільгоспвиробників до переліку критичної інфраструктури вже є десятки позитивних рішень. Це перший захід, який допомагає безперебійно працювати критичним галузям в агро», — зазначив Висоцький.

Також, за його словами, уряд забезпечить агросектору постійний безперебійний доступ до імпортованої електроенергії.

Крім того, представник Мінагрополітики повідомив, що Україна звернулася до міжнародних партнерів із проханням про надання генераторів, частина з яких буде призначена для сільського господарства.

Quote«Уже є перші постачання, вони відбуваються через продовольчу програму FAO. Комплекс цих трьох заходів мав би допомогти пройти цю кризу», — додав Висоцький.

Посівні площі скоротилися на 25%

За даними Мінагрополітики станом на 30 грудня, очікувана посівна площа під урожай 2023 року має скласти 21,8 млн га. Це на 6,8 млн га менше від показника 2021 року (28,6 млн га).

Quote«Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то наразі не можемо використовувати приблизно 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій. Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, потребує принаймні кількох місяців, а то й до року для повернення до виробництва. Ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тож навесні потрібно покрити дефіцит непосіяних озимих», — зазначив Тарас Висоцький.

Нагадаємо: наприкінці січня 2023 року добова кількість виходів суден з українським зерном у рамках «зернового коридору» впала до 2,5 на добу. Це найнижчий показник за час дії «зернової ініціативи», повідомили в Мінагрополітики.

Подякувати 🎉