Facebook Pixel

Україна після ракетних ударів рф збільшить ціну за транзит російської нафти трубопроводом «Дружба»

Україна наступного року планує підвищити плату за транзит російської нафти трубопроводом «Дружба» до Східної Європи. Таке рішення пов'язане з російськими атаками на енергоінфраструктуру України. Про це пише Bloomberg.

Відповідно до оприлюдненої інформації, АТ «Укртранснафта», сповістила російське ПАТ «Транснєфть», що «постійне руйнування української енергетичної інфраструктури призвело до значного дефіциту електроенергії, зростання її вартості, дефіциту палива, запчастин». Також зросли витрати на організацію безпечних умов праці персоналу та охорону об’єктів, йдеться у листі, підписаному генеральним директором компанії «Укртранснафта» Володимиром Цепендою.

Таким чином, компанія готується підвищити тарифи на транспортування сирої нафти до Угорщини та Словаччини на 2,10 євро за тонну, тобто до €13,60 ($13,90) з 1 січня.

Попередній раз плату за транзит російської нафти трубопроводом «Дружба» підвищували у квітні.

Наразі в «Транснєфті» ніяк не прокоментували цю інформацію, лише заявили, що отримали лист від «Укртранснафти», вивчають його, а після цього проведуть консультації. Своєю чергою НАК «Нафтогаз України», власник «Укртранснафти», від коментарів відмовився.

Контекст. 15 листопада Україна припинила транзит нафти трубопроводом «Дружба». Сталося це після масованої ракетної атаки рф (по Україні було випущено близько 100 ракет), в результаті чого була значно пошкоджена енергоінфраструктура України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉