Американський мільярдер заявив, що Трамп втрачає довіру світових бізнес-лідерів. Фото: depositphotos
Генеральний директор Pershing Square Білл Екман, який підтримав балотування Дональда Трампа на посаду президента США, нині заявив, що той втрачає довіру бізнес-лідерів і повинен призупинити свою торгівельну війну.
Про це він заявив у своєму дописі в соцмережі Х.
Чому американські мільярдери невдоволені митами Трампа
Екман каже, що Сполучені Штати нібито на 100% підтримують Трампа у встановленні глобальної системи тарифів, «яка поставила країну в невигідне становище». Однак бізнес, за словами фінансиста, — це гра на довіру, від якої залежить впевненість.
«Встановлюючи значні та непропорційні тарифи як на наших друзів, так і на наших ворогів, і тим самим розпочавши глобальну економічну війну проти всього світу одночасно, ми знаходимося в процесі руйнування довіри до нашої країни як до торгового партнера, як до місця для ведення бізнесу та як до ринку для інвестування капіталу», — зазначив Екман.
Мільярдер закликав американського президента оголосити 90-денний тайм-аут, провести переговори, вирішити несправедливі асиметричні тарифні угоди та залучити трильйони доларів нових інвестицій у США.
Він також наголосив, що якщо 9 квітня Штати розпочнуть «економічну ядерну війну проти кожної країни світу», то інвестиції в бізнес зупиняться, споживачі закриють свої гаманці та чекові книжки.
Мита Трампа можуть коштувати республіканцям влади. Фото: скриншот з трансляції
Крім того, на думку Екмана, США завдадуть серйозної шкоди своїй репутації в решті світу, на відновлення якої знадобляться роки, а можливо, і десятиліття.
«Якому генеральному директору та якій раді директорів буде зручно робити великі, довгострокові економічні зобов'язання в нашій країні в розпал економічної ядерної війни? Я не знаю жодного, хто б це зробив», — каже фінансист.
За словами Екмана, через тарифи Трампа постраждають не лише великі компанії, а й малі та середні підприємства.
«Бізнес — це гра на довіру. Президент втрачає довіру лідерів бізнесу в усьому світі. Наслідки для нашої країни та мільйонів наших громадян, які підтримали президента, зокрема споживачів з низькими доходами, які вже переживають величезний економічний стрес, будуть дуже негативними. Це не те, за що ми голосували», — сказав фінансист.
Голова правління та головний виконавчий директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон теж висловив стурбованість щодо того, як тарифи Трампа вплинуть на довгострокові економічні альянси Америки.
«Економіка зіткнулася зі значною турбулентністю (включаючи геополітику). Ми, ймовірно, побачимо інфляційні результати... Чи спричинить меню тарифів рецесію чи ні, залишається під питанням, але це сповільнить зростання», — написав він.
Нагадаємо, 2 квітня 2025 року президент США Дональд Трамп на пресконференції оголосив обіцяний список взаємних тарифів. Загалом у списку 184 країни та окремі території, серед яких і Україна, й окремо ЄС.
Після цих дій ф'ючерси на Nasdaq впали на 4%, причому найбільше постраждав технологічний сектор, оскільки Китай є важливим виробничим центром. Акції Apple впали майже на 7% у неробочий час. Ф'ючерси на S&P 500 впали на 3,3%, а ф'ючерси на Nikkei — більш ніж на 4%. Австралійські акції впали на 2%.
Також агентство Reuters писало, що взаємні мита, які Трамп оголосив проти 184 країн і окремих територій, можуть скласти певні труднощі для Республіканської партії. Крім того, вони, ймовірно, завдадуть болю виборцям, якщо обіцянки очільника Білого дому реформувати економіку не спрацюють.
7 квітня основні фондові індекси в Азії впали, оскільки чиновники Білого дому не показали жодних ознак відступу від своїх масштабних тарифних планів, а інвестори побоювалися, що зростаючий ризик рецесії може призвести до зниження процентних ставок у США вже в травні.