Facebook Pixel

Акції продовжують падати через «ліки» від Трампа

Акції продовжують падати через «ліки» від Трампа

Акції продовжують падати через «ліки» від Трампа

Основні фондові індекси в Азії впали у понеділок, оскільки чиновники Білого дому не показали жодних ознак відступу від своїх масштабних тарифних планів, а інвестори побоювалися, що зростаючий ризик рецесії може призвести до зниження процентних ставок у США вже в травні. Про це пише Reuters.

Ф'ючерсні ринки швидко відреагували на зниження ставок у США майже на п'ять з чвертю пунктів цього року, що різко знизило прибутковість казначейських облігацій і послабило долар.

Бійня почалася після того, як президент Дональд Трамп заявив журналістам, що інвесторам доведеться прийняти свої ліки і що він не буде укладати угоду з Китаєм, поки не буде вирішено проблему дефіциту торгового балансу США. Пекін заявив, що ринки розповіли про свої плани у відповідь.

Quote«Єдиним справжнім вимикачем є iPhone президента Трампа, і він не подає жодних ознак того, що розпродаж ринків турбує його настільки, щоб переглянути політичну позицію, в яку він вірив десятиліттями», — сказав старший валютний аналітик ITC Markets в Сіднеї Шон Каллоу.

Інвестори вважали, що втрата трильйонів доларів багатства і ймовірний удар по економіці змусить Трампа переглянути свої плани.

Quote«Масштаби і руйнівний вплив торговельної політики США, якщо вона збережеться, будуть достатніми, щоб перекинути все ще здорову економіку США і світу в рецесію. Ми продовжуємо очікувати першого пом'якшення ФРС у червні. Однак зараз ми вважаємо, що Комітет буде знижувати ставку на кожному засіданні до січня, знизивши верхню межу цільового діапазону процентної ставки до 3,0%», — сказав голова економічного відділу JPMorgan, оцінюючи ризик спаду на рівні 60% Брюс Касман.

Ф'ючерси на S&P 500 впали на 3,1% в результаті волатильної торгівлі, тоді як ф'ючерси на Nasdaq впали на 4,0%, додавши до ринкових втрат минулого тижня майже $6 трлн.

Біль також охопив Європу: ф'ючерси на EUROSTOXX 50 впали на 3,0%, ф'ючерси на FTSE втратили 2,7%, а ф'ючерси на DAX — 3,5%.

Японський Nikkei впав на 6%, досягнувши мінімумів, які востаннє спостерігались наприкінці 2023 року, в той час як індекс Південної Кореї впав на 5%. Найбільший композитний фондовий індекс Азіатсько-Тихоокеанського регіону MSCI за межами Японії впав на 3,6%.

Екран, на якому відображається фондовий індекс Hang Seng, видно в Центральному районі Гонконгу, 7 квітня 2025 року. ФОто: REUTERS

Екран, на якому відображається фондовий індекс Hang Seng, видно в Центральному районі Гонконгу, 7 квітня 2025 року. ФОто: REUTERS

Китайські «блакитні фішки» втратили 4,4%, оскільки ринки чекали, чи відповість Пекін на це додатковими стимулами. Основний індекс Тайваню, який був закритий у четвер і п'ятницю, впав майже на 10%, що змусило політиків обмежити короткі продажі.

Похмуріші перспективи глобального зростання тримають ціни на нафту під сильним тиском після значних втрат минулого тижня.

Brent впала на $1,35, до $64,23 за барель, тоді як американська нафта подешевшала на $1,395, до $60,60 за барель.

Не зважати на інфляцію

Втеча до безпечних гаваней призвела до того, що дохідність 1 0-річних казначейських облігацій впала на 8 базисних пунктів, до 3,916%, а ф'ючерси на облігації ФРС підскочили в ціні через додаткове зниження ставки Федеральним резервом на чверть пункту в цьому році.

Ринки заговорили про 56% ймовірність того, що ФРС може знизити ставку вже в травні, хоча у п'ятницю голова Джером Пауелл заявив, що центробанк не поспішає зі зниженням ставок.

Цей «голубиний» поворот призвів до того, що долар знизився ще на 0,4% по відношенню до безпечної японської ієни —до 146,26 ієни, в той час як євро утримався на рівні $1,0961. Долар втратив 0,6% по відношенню до швейцарського франка, в той час як австралійський долар, що піддається впливу торгівлі, знизився ще на 0,4%.

Інвестори також ставили на те, що неминуча загроза рецесії переважить ймовірний поштовх до зростання інфляції від тарифів.

Очікується, що споживчі ціни в США, які будуть опубліковані пізніше цього тижня, знову зростуть на 0,3% у березні, але аналітики припускають, що це лише питання часу, коли тарифи різко підштовхнуть ціни на все — від продуктів харчування до автомобілів.

Зростання витрат також чинитиме тиск на рентабельність компаній, оскільки в п'ятницю розпочинається сезон звітності деяких великих банків. Близько 87% американських компаній звітуватимуть у період з 11 квітня по 9 травня.

Quote«Ми очікуємо, що під час майбутніх квартальних звітів про прибутки менше компаній, ніж зазвичай, нададуть прогнозні дані як на 2 квартал, так і на весь 2025 рік. Зростання тарифних ставок змусить багато компаній або підвищити ціни, або змиритися з нижчою нормою прибутку. Ми очікуємо негативного перегляду консенсус-оцінок норми прибутку в найближчі квартали», — зазначають аналітики Goldman Sachs у своїй записці.

Розпродаж охопив навіть золото, яке подешевшало на 0,3%, до $3,026 за унцію.

Падіння змусило дилерів замислитися над тим, чи не забирають інвестори прибутки де тільки можна, щоб покрити збитки та маржинальну вимогу за іншими активами, що може перетворитися на самопідживлюваний «пожежний розпродаж».

Подякувати 🎉