Трамп може врятувати підсанкційний винищувач Су-57 росії, — The Telegraph

Трамп може врятувати підсанкційний винищувач Су-57 росії

Російська програма з виробництва винищувачів п'ятого покоління Су-57, створених за технологією «стелс», зазнає значних труднощів через вплив західних санкцій. Наразі російська сторона покладає надії на те, що Дональд Трамп, який висловлював критику санкцій під час своєї передвиборчої кампанії, скасує більшість із них. Про це пише The Telegraph.

Російський концерн «Об'єднана авіабудівна корпорація» намагається забезпечити виробництво Су-57 необхідними іноземними компонентами. Через заборону експорту електроніки західного виробництва, включаючи мікрочипи та друковані плати, Росія змушена шукати обхідні шляхи. Як зазначається у документах, отриманих українською аналітичною групою Frontelligence Insight, росіянам вдається частково обходити ці обмеження. Такі запчастини часто купують онлайн і переправляють у рф через треті країни.

Розуміючи серйозність ситуації, наприкінці жовтня уряд США запровадив санкції проти 400 організацій, включаючи ті, що знаходяться в Китаї та Індії, які постачали рф заборонені товари. Однак ця міра лише частково вирішує проблему, оскільки необхідну електроніку росіяни можуть знаходити в різних продуктах, зокрема цивільного призначення, вироблених у багатьох країнах.

«Ми переконані, що майже всі ці компоненти застосовуються у цивільній електроніці та пристроях подвійного призначення, що ускладнює, а подекуди й унеможливлює, запобігання їх закупівлі рф», – зазначають у Frontelligence Insight.

Однак значні труднощі, з якими стикаються росіяни при отриманні мікрочипів і плат, уповільнюють виробництво Су-57 і підвищують його вартість. У той час як американська компанія Lockheed Martin щороку випускає понад 150 винищувачів F-35 Lightning, Росія виробляє лише близько десяти Су-57.

«З одного боку, очевидно, що міжнародні санкції проти ОАК та інших російських виробників зброї не є повністю ефективними. Проте вони достатньо дієві, щоб хоча б сповільнити процес модернізації російських військово-повітряних сил», – зазначає The Telegraph.

Якщо у Москви є причини для оптимізму, то вони пов’язані з новообраним президентом США Дональдом Трампом, зазначає автор статті. У минулому він відкрито критикував американські санкції, що дає підстави припускати: з поверненням до Білого дому він може зняти з Росії низку найсуворіших обмежень.

Читати на The Page