Facebook Pixel

Meduza не закривається: засновниця видання сказала, що її неправильно зрозуміли

Тимченко спростувала інформацію про закриття «Медузи». Фото: facebook.com / www.proekt.media

Тимченко спростувала інформацію про закриття «Медузи». Фото: facebook.com / www.proekt.media

Радіостанція «Голос Америки» опублікувала переказ виступу генеральної директорки та співзасновниці видання Meduza Галини Тимченко під час Zoom-зустрічі в Інституті Кеннана. Там медіаменеджер розповіла про складнощі, що виникли у проєкту після того, як у Росії його визнали «ЗМІ-іноагентом».

Вона заявила, що сам статус «іноземного агента» — лише надводна частина айсберга. «Минулого місяця Meduza втратила більше 2 мільйонів євро доходів через те, що 23 квітня російський Мін'юст вніс нас до списку «іноземних агентів», — повідомила Тимченко.

Також Meduza почали уникати не тільки рекламодавці, а й ньюсмейкери. Журналістам стало неможливо отримати коментар у російських правоохоронних органів.

Telegram Logo

Ризики виникли і для самих журналістів, так як вони змушені визнавати себе «іноагентами» і здавати звіти до Мін'юсту.

«Проєкт буде закритий, існуюча бізнес-модель рухнула», — цитував Тимченко «Голос Америки».

Пізніше Тимченко в інтерв'ю радіостанції «Ехо Москви» спростувала інформацію про закриття видання.

«Я не давала інтерв'ю «Голосу Америки». Я розмовляла з фахівцями, які дізнавалися у мене, що сталося з «Медузою» за той місяць, як нас оголосили іноземним агентом. Я говорила англійською, припускаю, може бути, що моя англійська настільки погана, що слова «close» я не знаю, але взагалі-то я його знаю. Якщо «Голос Америки» не вміє слухати і переповідати, це не мої проблеми. «Медуза» не закривається, «Медуза» працює», — сказала вона.

У Facebook Тимченко написала: «Ми працюємо. Завдяки підтримці наших читачів. І працюватимемо стільки, скільки зможемо».

Там же вона повідомила, що «Голос Америки» пообіцяв їй внести корективи до публікації.

Додатково. Президентський законопроєкт «Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» розширює перелік засобів масової інформації новим видом — «електронні ЗМІ».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини