ТЕС вперше в Україні виробили більше електроенергії, ніж АЕС – Герус

Робоча потужність АЕС України впала до нового історичного мінімуму

Робоча потужність АЕС України впала до нового історичного мінімуму

Робоча потужність атомних електростанцій України впала до нового історичного мінімуму. Її перевищила потужність ТЕС. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус.

«О 22:17 27 травня робоча потужність ТЕС склала 7 243 МВт, водночас потужність АЕС склала 6 663 МВт», – написав він.

Це стало наслідком того, що напередодні Міненерго змусило «Енергоатом» додатково зменшити потужність своїх блоків. Хоча зараз вони можуть видавати 9 490 МВт, пояснив нардеп.

Telegram Logo

Герус вважає, що обмеження пов'язані не зі зниженням споживання, а з тим, що вироблення енергії віддали ТЕС.

«Обмежується державний «Енергоатом», а збільшується генерація вугільних ТЕС, 70% яких належать ДТЕК Ріната Ахметова. І такий перерозподіл ринку відбувається не тому, що «Енергоатом» програв конкуренцію, а тому, що знайшлися чиновники, які вирішили вручну перерозподілити ринок на користь приватних (дорожчих) структур», – написав він.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
100640777-10220811437809449-2130528573109305344-n.jpg

Контекст. Міненерго 28 квітня затвердило оновлений прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік. Він передбачає зниження виробництва на всіх електростанціях України, крім теплоелектроцентралей (ТЕЦ) і відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Загальне зменшення виробництва електроенергії, як порівняти з попередньою редакцією балансу, становить 5,9% (до 143 млрд кВт·год). Водночас зниження виробництва на АЕС прогнозується на 8,6% (до 73,7 млрд кВт·год), на ТЕС – на 7,8% (до 38,9 млрд кВт·год, на ГЕС – на 4,8% (до 4,85 млрд кВт·год).

Кабінет міністрів вирішив тимчасово зупинити роботу трьох блоків українських АЕС і зменшити виробництво електроенергії ще на семи блоках через надлишок генерації в країні.

Обмеження щодо вироблення електроенергії на державну компанію «Енергоатом», яка здійснює управління всіма АЕС України, досягли історичного максимуму і склали 6 630 МВт з 9 490 МВт наявних в активній роботі на поточний момент. «Навряд чи це сприятиме вирішенню фінансових проблем компанії та стабільності енергетичного ринку країни», — повідомив в. о. президента «Енергоатому» Петро Котін. Він також зазначив, що на станціях ніколи не відкладали ремонт енергоблоків і не користувалися цим як можливістю «підвищити безпеку». Тож Петро Котін спростував версію Мінекоенерго, що обмеження роботи атомних блоків пов'язані з необхідністю проведення нібито відкладених планових ремонтів на АЕС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини