Робоча потужність атомних електростанцій України впала до нового історичного мінімуму. Її перевищила потужність ТЕС. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус.
«О 22:17 27 травня робоча потужність ТЕС склала 7 243 МВт, водночас потужність АЕС склала 6 663 МВт», – написав він.
Це стало наслідком того, що напередодні Міненерго змусило «Енергоатом» додатково зменшити потужність своїх блоків. Хоча зараз вони можуть видавати 9 490 МВт, пояснив нардеп.

Герус вважає, що обмеження пов'язані не зі зниженням споживання, а з тим, що вироблення енергії віддали ТЕС.
«Обмежується державний «Енергоатом», а збільшується генерація вугільних ТЕС, 70% яких належать ДТЕК Ріната Ахметова. І такий перерозподіл ринку відбувається не тому, що «Енергоатом» програв конкуренцію, а тому, що знайшлися чиновники, які вирішили вручну перерозподілити ринок на користь приватних (дорожчих) структур», – написав він.

Контекст. Міненерго 28 квітня затвердило оновлений прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік. Він передбачає зниження виробництва на всіх електростанціях України, крім теплоелектроцентралей (ТЕЦ) і відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Загальне зменшення виробництва електроенергії, як порівняти з попередньою редакцією балансу, становить 5,9% (до 143 млрд кВт·год). Водночас зниження виробництва на АЕС прогнозується на 8,6% (до 73,7 млрд кВт·год), на ТЕС – на 7,8% (до 38,9 млрд кВт·год, на ГЕС – на 4,8% (до 4,85 млрд кВт·год).
Кабінет міністрів вирішив тимчасово зупинити роботу трьох блоків українських АЕС і зменшити виробництво електроенергії ще на семи блоках через надлишок генерації в країні.
Обмеження щодо вироблення електроенергії на державну компанію «Енергоатом», яка здійснює управління всіма АЕС України, досягли історичного максимуму і склали 6 630 МВт з 9 490 МВт наявних в активній роботі на поточний момент. «Навряд чи це сприятиме вирішенню фінансових проблем компанії та стабільності енергетичного ринку країни», — повідомив в. о. президента «Енергоатому» Петро Котін. Він також зазначив, що на станціях ніколи не відкладали ремонт енергоблоків і не користувалися цим як можливістю «підвищити безпеку». Тож Петро Котін спростував версію Мінекоенерго, що обмеження роботи атомних блоків пов'язані з необхідністю проведення нібито відкладених планових ремонтів на АЕС.