Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Обмеження в роботі АЕС досягли історичного максимуму — Котін

Обмеження у виробленні електроенергії на державну компанію «Енергоатом», яка здійснює управління всіма АЕС України, досягли історичного максимуму і склали 6 630 МВт з 9 490 МВт наявних в активній роботі на поточний момент.

«Навряд чи це сприятиме вирішенню фінансових проблем компанії та стабільності енергетичного ринку країни», — повідомив в. о. президента «Енергоатому» Петро Котін.

Він також зазначив, що на станціях ніколи не відкладали ремонт енергоблоків і не користувалися цим як можливістю «підвищити безпеку».

Таким чином, Петро Котін спростував версію Мінекоенерго, що обмеження роботи атомних блоків пов'язані з необхідністю проведення нібито відкладених планових ремонтів на АЕС.

«Планові ремонти ми виконували і виконуємо, дотримуючись розкладу. Ба більше, усі заходи з безпеки розписані покроково. І зазвичай для реалізації їх не треба ні зупиняти енергоблоки, ні виводити їх у резерв», — зазначив він.

Найвірогідніше, компанію позбавляють можливості заробляти і планово заганяють у борги, не даючи закривати угоди з підрядниками.

Контекст. Кабінет міністрів ухвалив рішення призупинити роботу трьох блоків українських АЕС і зменшити виробництво електроенергії ще на семи блоках через надлишок генерації в країні.

Основним бенефіціаром погіршення в атомній галузі України є компанія ДТЕК Ріната Ахметова та власники сонячних і вітрових електростанцій.

Ахметов через компанію ДТЕК володіє вугільними електростанціями, які виконують роль маневрених потужностей для згладжування пікових навантажень у добовому енергобалансі країни. А СЕС і ВЕС захищені лобістським законом, згідно з яким мають перевагу у продажу виробленої енергії. Рінат Ахметов також володіє потужностями ВДЕ з часткою щонайменше 25% в так званій «зеленій» енергетиці.

На наших очах відбувається перерозподіл ринку виробництва електроенергії, унаслідок чого Україна втратить високотехнологічну атомну промисловість, а натомість отримає СЕС і ВЕС з одним із найвищих «зелених» тарифів у світі.

Водночас декарбонізації української енергетики не буде досягнуто, оскільки для балансу ВДЕ має спалюватися більше вугілля на теплових станціях.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини