Facebook Pixel

Німеччина надає гранти на екомодернізацію українським компаніям на суму до 1 млн євро

Німеччина надає гранти на екомодернізацію українським компаніям на суму до 1 млн євро

Німеччина надає гранти на екомодернізацію українським компаніям на суму до 1 млн євро

Термін подання Форм початкової оцінки у рамках програми Німеччини для українського бізнесу продовжено до 20 червня цього року. Це означає, що підприємства, які планують впроваджувати проєкти з екомодернізації свого виробництва, ще мають можливість долучитися до програми.

Програму розроблено Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ за дорученням Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI), яка діє під егідою Федерального міністерства довкілля, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини.

Грантова підтримка передбачає співфінансування кількох проєктів з впровадження найкращих доступних технологій та методів управління у розмірі до 1 млн євро на кожен проєкт.

Серед основних вимог:

  • Проєкт повинен стосуватися установок, які підпадають під дію Європейської Директиви 2010/75/ЄС (Додаток І).
  • Підприємство та його потужності мають розташовуватися на території України, за винятком тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій.
  • Підприємство не повинно співпрацювати з країною-агресоркою або з компаніями, зареєстрованими чи діючими на її території, а також з компаніями з санкційних списків ЄС, США чи України.

Метою грантової програми Німеччини є стимулювання українського бізнесу до екомодернізації ще до повного впровадження реформи зменшення та контролю промислового забруднення в Україні. Для запуску цієї реформи Верховній Раді України необхідно ухвалити євроінтеграційний законопроєкт № 6004-д «Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля», який уже ухвалено у першому читанні. З його прийняттям в Україні розпочнеться поступовий перехід національних підприємств на європейські стандарти роботи, впровадження найкращих доступних технологій та методів управління. Це дозволить Україні виконати ще одну умову для отримання членства в ЄС, а також сприятиме економічному зростанню при зменшенні негативного впливу на довкілля.

Реформа та перехід на найкращі доступні технології та методи управління відкриють можливості для залучення інвестицій у зелену відбудову України. Адже одним із ключових критеріїв, за якими міжнародні партнери готові інвестувати в українські проєкти, є відповідність екологічним стандартам.

Умови участі у програмі доступні за посиланням. Завантажити документи та приклади заповнення форм можна тут.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉