Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Джонсон застеріг Путіна від вторгнення в Україну, а той поскаржився на українську владу та НАТО

Телефонна розмова між Джонсоном та Путіним – головне. Фото: Flickr

Телефонна розмова між Джонсоном та Путіним – головне. Фото: Flickr

13 грудня відбулася телефонна розмова між прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном і президентом РФ Володимиром Путіним. Центральною темою обговорення стало загострення ситуації поблизу українського кордону.

Що про розмову між Джонсоном і Путіним розповіли в британському уряді

Британський прем’єр наголосив, що виступає на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Джонсон заявив, що нове вторгнення на українську територію стане «стратегічною помилкою», яка потягне за собою «серйозні наслідки». Він акцентував на необхідності «роботи по дипломатичних каналах для зниження напруги та пошуку довгострокових рішень».

Яку версію переговорів між Путіним і Джонсоном озвучив Кремль

У пресслужбі адміністрації російського президента зазначили, що Джонсон висловив «занепокоєння щодо начебто масштабних пересувань російських військ поблизу українських кордонів». У відповідь Путін окреслив своє бачення ситуації, зокрема, поскаржився на «деструктивну лінію Києва на зрив Мінських домовленостей», навмисне загострення ситуації на лінії зіткнення та застосування українськими силами забороненого озброєння.

Quote«Підкреслено, що це відбувається на тлі активного військового «освоєння» території України країнами НАТО, що створює пряму загрозу безпеці Росії», — йдеться у викладенні Кремля.

З огляду на це Путін знову наполіг на гарантіях, які б виключали будь-яке просування НАТО на схід і розміщення зброї в суміжних державах.

Контекст. 7 грудня відбулася перша з липня розмова президентів США та РФ Джо Байдена та Володимира Путіна. Головною темою перемовин стала військова активність Росії на кордоні з Україною. Віртуальна зустріч лідерів тривала дві години й відбувалася по каналу захищеного відеозв’язку. За підсумками саміту Білий дім і Кремль опублікували кожен свою версію підсумків переговорів.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини