Facebook Pixel

В адміністрації Байдена підготували таємну стратегію щодо України

Співробітники адміністрації Джо Байдена набагато стурбованіші корупцією в Україні, ніж вони висловлюють це публічно. Про це свідчить конфіденційний стратегічний документ США, який опинився в руках журналістів Politico.

У незасекреченій, але дуже чутливій версії довгострокового плану Сполучених Штатів міститься безліч заходів, які Вашингтон вживає з метою надати допомогу Києву у боротьбі з корупцією та проведенні реформ у різних галузях українського суспільства.

Quote«У документі підкреслюється, що корупція може змусити західних союзників відмовитися від підтримки боротьби України проти російського вторгнення і що Київ не може відкладати боротьбу з хабарництвом», — пише Politico.

У секретній версії документа наголошується, що високий рівень корупції може «підірвати довіру як української громадськості, так і світових лідерів до українського уряду у період воєнних дій». Цей аналіз наполегливіший, ніж той, який був мовчазно опублікований Держдепартаментом близько місяця тому. Публічна версія документа включала 22 сторінки, проте секретна версія «Інтегрованої стратегії для України» має приблизно втричі більший обсяг і містить значно більше деталей про пріоритети США в Україні.

Ці пріоритети включають такі питання, як приватизація українських банків, розширення числа шкіл, в яких ведеться навчання англійською мовою, і заохочення українських військових до прийняття стандартів НАТО. Багато з цих цілей спрямовані на зниження рівня корупції в країні.

Quote«Тихе оприлюднення стратегії і той факт, що найжорсткіші формулювання були залишені в конфіденційній версії, підкреслює виклик, який стоїть перед командою Байдена у донесенні інформації. Адміністрація хоче натиснути на Україну, щоб вона скоротила хабарництво, не в останню чергу тому, що на кону стоять американські долари. Але надто гучне обговорення цього питання може дати аргументи противникам американської допомоги Україні, які намагаються заблокувати таку допомогу. Будь-яке сприйняття ослаблення американської підтримки Києва також може змусити більше європейських країн двічі подумати про свою роль», — йдеться в статті.

Коли йдеться про українців, «за лаштунками відбуваються відверті розмови», — сказав виданню американський чиновник, знайомий з українською політикою. Українська корупція вже давно турбує американських чиновників, аж до президента Джо Байдена. Але ця тема була відсунута на другий план після повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року, яке Байден назвав справжньою битвою демократії проти автократії. Помічники президента США місяцями обмежувалися короткими згадками про корупцію. Вони хотіли продемонструвати солідарність з Києвом і не підігрувати конгресменам-республіканцям, які критикують американську військову та економічну допомогу Україні.

Більш ніж через рік після початку повномасштабної війни американські чиновники все більше наполягають на цьому питанні як публічно, так і в приватному порядку. Наприклад, радник з питань національної безпеки Джейк Салліван на початку вересня зустрівся з делегацією українських антикорупційних інституцій.

Другий американський чиновник, знайомий з перебігом дискусій, підтвердив виданню Politico, що адміністрація Байдена обговорює з українськими лідерами можливість обумовити майбутню економічну допомогу «реформами, спрямованими на боротьбу з корупцією та підвищення привабливості України для приватних інвестицій». За словами чиновника, такі умови не розглядаються для військової допомоги.

Politico пояснює, що Інтегрована стратегія країни — це продукт Державного департаменту, який спирається на висновки інших частин уряду США включно з міністерством оборони. Вона включає в себе перелік цілей, терміни їх досягнення та проміжні результати, які американські чиновники хотіли б бачити досягнутими. Держдепартамент розробляє такі стратегії для багатьох країн раз на кілька років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉