Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Це велика помилка: оборонний комітет ФРН розкритикував рішення Шольца щодо танків для України

Танки Leopard 2 для України: чому Шольц проти їх передачі. Фото: Wikipedia

Танки Leopard 2 для України: чому Шольц проти їх передачі. Фото: Wikipedia

Відмова німецького уряду передати Україні танки, які могли б допомогти ЗСУ боронити свою землю від російських окупантів, є незрозумілою та «лякаюче недалекоглядною». Відповідальність за це рішення цілком і повністю несе канцлер ФРН Олаф Шольц, наголосила голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман.

Quote«Ситуація, особливо для українського цивільного населення, є катастрофічною. Я так втомилася від виправдань, чому ми не можемо поставити танки. Особливо, коли я чую, що постачання танків були б особливою провокацією для росії. Ми вже успішно поставили самохідні гаубиці, зенітні гарматні танки, артилерійські системи та високоефективні зенітні комплекси для порятунку тисяч життів», — зазначила вона в інтерв’ю RND.

Чому Шольц проти надання танків Україні

За словами Штрак-Циммерман, найімовірніше, на Шольца та його радників вплинули російські наративи про «червоні лінії Путіна».

Quote«Саме радники Шольца, очевидно, неухильно пропонують канцлеру заблокувати постачання бойових і піхотних бойових машин в Україну. Однак зрештою відповідальність несе канцлер Федеративної Республіки. Я вважаю, що ця відмова є дуже великою помилкою», — зазначила вона.

Очільниця оборонного комітету жалкує про змарнований час, за який можна було б стільки зробити для України.

Чи є шанс в України отримати німецькі «Леопарди»

Штрак-Циммерман не втрачає надії й обіцяє спільно з колегами продовжити переговори з урядом щодо надання Україні танків.

Quote«Українські солдати дуже швидко навчаються. Танки можна переміщувати максимально швидко. Європейські партнери охоче готові зробити свій внесок за умови, що Німеччина дасть зелене світло... США також погоджуються на постачання німецьких танків в Україну. Ніхто з моїх співрозмовників у Вашингтоні не стверджував протилежне. Тож усі нитки ведуть до канцлера. Вільний західний світ із нетерпінням чекає, коли Німеччина почне діяти», — підсумувала вона.

Контекст. Німецькі експерти вважають, що загалом ФРН могла б передати Україні приблизно 80 танків із запасів виробників Rheinmetall і Krauss-Maffei Wegmann і ще 30 — з Бундесверу. Ба більше, Leopard 2 є в польської армії, тому ремонтувати такі танки Україна могла б там.

На початку цього місяця видання Frankfurter Allgemeine повідомило, що німецький уряд заявив про категоричну відмову надати Україні танки попри те, що з таким проханням до ФРН звернулися Сполучені Штати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини