Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Тайра» отримає премію Держдепу США за жіночу відвагу – IWOC

Тайра отримає премію Держдепу США за жіночу відвагу – IWOC. Фото: Юлія Тайра Паєвська

Тайра отримає премію Держдепу США за жіночу відвагу – IWOC. Фото: Юлія Тайра Паєвська

Українська парамедикиня Юлія «Тайра» Паєвська стала лауреаткою щорічної премії Державного департаменту США – Міжнародної жіночої відваги (IWOC).

Завтра, 8 березня, держсекретар США Ентоні Блінкен і перша леді Джилл Байден вручатимуть у Білому домі премії IWOC-2023 11 надзвичайним жінкам з усього світу, повідомили в Держдепі.

Держдеп уже 17 років нагороджує премією IWOC жінок з усіх країн світу, «які продемонстрували виняткову мужність, силу та лідерство в захисті миру, справедливості, прав людини, гендерної справедливості та рівності, а також розширення прав і можливостей жінок і дівчат». Лауреатками IWOC стали понад 180 жінок із понад 80 країн.

Юлія «Тайра» Паєвська продемонструвала надзвичайну моральну та фізичну мужність, захищаючи Україну від нещадної російської агресії, нагадують у Держдепі.

Вона надавала медичну допомогу учасникам Революції Гідності у 2013 році, а з 2014 до 2018 року проводила тактичну медичну підготовку на передовій Донбасу як керівник волонтерського загону парамедиків «Ангели Тайри».

«Тайра» встигла відзняти й передати відеодокази звірств російських військових у Маріуполі. Окупанти затримали її 16 березня 2022 року, коли вона намагалася евакуювати жінок і дітей із Маріуполя до Запоріжжя, попри її явний статус некомбатанта. Три місяці вона провела в полоні в крихітній камері з 22 іншими жінками, втративши майже 10 кг ваги, терплячи тортури та побиття.

17 червня 2022 року президент України Володимир Зеленський повідомив про звільнення Паєвської з полону.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини