Facebook Pixel

Супротив ринку землі: по Україні перекривали траси

На знак протесту проти вільного ринку землі в Україні зранку 11 листопада протягом години цілком або частково перекривали траси у 13 областях. І організатори не збираються на цьому зупинитися.

Такі протестній акції організувала громадська спілка «Всеукраїнська аграрна рада» (ВАР). У деяких регіонах до них приєдналися також представники політичної партії «Національний корпус».

uk1.jpg

Чого вимагають організатори протестів

У ВАР стверджують, що пішли на перекриття трас через внесення до Верховної Ради законопроєкту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

У спілці наполягають — зміни, які можуть внести в законодавство, призведуть до олігархізації аграрної сфери. Також вони вимагають проведення референдуму, перш ніж вводити вільний ринок продажу землі в країні.

Тут важливо зазначити, що зараз Україна входить у п’ятірку країн, в яких діє мораторій на продаж землі — і це Північна Корея, Куба, Венесуела та Демократична Республіка Конго.

12 листопада протести продовжаться вже під стінами Верховної Ради.

Судячи із фотозвітів, акції виглядають досить організовано — друковані плакати та прапори у фірмовому стилі спілки, чистенькі однакові трактори при дорозі та узгоджені дії мітингувальників.

uk2.jpg

Що відомо про Всеукраїнську аграрну раду

На сайті спілки зазначено, що це добровільне об’єднання, засноване «для спільної реалізації її членами своїх прав, свобод та захисту законних соціальних та економічних інтересів».

Очолює спілку Андрій Дикун, який, за даними держреєстрів, є бенефіціаром низки сільськогосподарських підприємств: "Груп Бі 2« (переробка та консервування м'яса), »Уманські лабораторії« (технічні випробування та аналізи), »Ранчо Биф ЮА« (розведення молочних порід худоби) та »ДК Фід« (гуртова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин).

У 2014 році Дикун був заступником міністра аграрної політики та продовольства України. Посилаючись на судові матеріали, інформагенція «Центр журналістських розслідувань» пише, що слідство підозрює Дикуна в тому, що під час роботи в уряді він вивів 1,8 тис. гектарів сільськогосподарських земель у селі Ягубець Черкаської області з державного підпорядкування і передав їх у приховану оренду. Зараз він також очолює Національну асоціацію цукровиків «Укрцукор».

При цьому Дикун не приховує своєї активної зацікавленості в участі у розробці земельної реформи.

Про його заступника Михайла Соколова відомо не багато. Наприклад, на офіційному сайті російської податкової можна знайти відомості про людину з такими ж даними: номер платника податків та паспорт:

uk3.png

Контекст. 11 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що громадяни інших країн і компанії, серед засновників яких є іноземці, зможуть купувати українську землю лише після згоди на це українців за підсумками референдуму.

Кабмін вже вніс до Верховної Ради законопроєкт №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Документ передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року мораторію на продаж землі. Згідно з ним, землю не зможуть купувати фізичні та юридичні особи, а також іноземні держави, які підпадають під дію закону про санкції (у тому числі йдеться про громадян Росії).

Раніше Зеленський також наполягав на тому, що протягом перших років право на купівлю землі має бути тільки в українців. А коли фермери куплять землю і знизиться кредитна ставка, можна почати продавати землю іноземцям.

uk4.jpg
Подякувати 🎉