Загальні дивіденди світових компаній 2019 року склали рекордні $1,4 трлн

Сукупний об'єм дивідендів 2019 року виріс на 3,5% у річному вираженні та досяг рекордної відмітки $1,4 трлн. Однак темпи зростання прибутку знизилися. Глобальний об'єм сплат за дивідендами збільшився на 5,4%, якщо не враховувати зміни курсу валют та інші фактори.

Як повідомило видання Barron's, дивіденди в Європі та Азії знизилися, а основний внесок у підвищення показників внесли компанії Японії, Північної Америки та працюючих на ринках, що розвиваються.

Фірма з управління активами Janus Henderson проаналізувала розмір дивідендів 1,2 тис. компаній, найбільших за ринковою капіталізацією.

Співкеруючий фонду Janus Henderson Global Equity Income Бен Лофтхаус розповів, що темпи зростання прибутку у світі 2019 року знизилися через послаблення імпульсу зростання світової економіки.

Однак у деяких сферах зниження дивідендів не відбулося, зокрема, в США серед ритейлерів, гірничодобувних та енергетичних компаній спостерігався їх активний ріст. Наприклад, квартальні дивіденди у Home Depot зросли на 32%, до $1,36 на акцію.

Водночас загальний об'єм виплат у США 2019 року виріс на 4,7% і досягнув рекордної суми $491 млрд. На його зростання суттєво вплинули банки.

Дивіденди компаній в Японії та Великобританії зросли на 8,4% та 6,2% відповідно. А дивіденди компаній на ринках, що розвиваються, зросли у доларах на 10,2%.

Разом з тим показник в Європі знизився на 2%, а в Азійсько-Тихоокеанському регіоні (без Японії) — на 1,8%.

Контекст. На початку жовтня директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що 2019 року фонд очікує уповільнення темпів економічного зростання в країнах, що становлять 90% світового ВВП.

Світовий банк, Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) і багато економістів приватного сектора також усе менш оптимістично оцінюють перспективи світової економіки, знижуючи прогнози зростання до мінімальних рівнів з часів фінансової кризи 2008-2009 років.

Читати на The Page