Суд ЄС визнав незаконним рішення Єврокомісії про штраф інформаційному гіганту Apple на 13 млрд євро від 2016 року через протекціонізм з боку Ірландії.
Загальний суд ЄС постановив, що Європейська комісія не довела, що ірландський уряд надав американському технічному гігантові податкову перевагу, повідомляє CNBC.
Виконавчий орган ЄС у 2016 році вимагав від Apple відшкодувати уряду Ірландії 13 млрд євро, оскільки така допомога порушує правила внутрішнього ринку.
Йдеться про рішення Ірландської республіки від 29 січня 1991 року та 23 травня 2007 року на користь Apple Sales International (ASI) і Apple Operations Europe (AOE) про те, що вони не були податковими резидентами Ірландії. Правила було змінено тільки у 2014 році – після зміни бізнес-структури Apple в Ірландії.
Комісія вважає, що американській фірмі було дозволено платити ефективну ставку корпоративного податку в розмірі 1% від її європейського прибутку у 2003 році, який упав до 0,005% у 2014 році.
Після цього Apple оскаржила штраф у Суді ЄС. Ірландія також оскаржила рішення комісії — через низькі ставки оподаткування інвестиції транснаціональних компаній принесли острову значну вигоду.
Тепер Ірландія, Apple та Європейська комісія протягом двох місяців повинні вирішити, чи хочуть вони оскаржити останню постанову та потенційно передати її до вищого трибуналу ЄС.
Чому це важливо?
Цей випадок став ключовим елементом податкової політики ЄС упродовж останніх років. Випадок може вплинути на взаємодії Брюсселя з іншими компаніями. Оподаткування грає ще більш помітну роль після кризи COVID-19. Оскільки багато урядів нарощують свої витрати, вони шукатимуть нові джерела доходів у формі оподаткування.
У Європейському Союзі вже давно йдуть дебати про цифровий податок на Big Tech, щоб досягти справедливості в оподаткуванні компаній hi-tech і більш традиційного бізнесу.
«Незалежно від того, чи є американські компанії американськими, китайськими, японськими, корейськими або європейськими, йдеться про справедливість податкових систем», — заявив міністр закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес в інтерв'ю SBC Squawk Box.

За його словами, справедливість тут проявляється в однаковому оподаткуванні незалежно від того, здійснюється економічна діяльність у цифровому вигляді чи аналоговому.
Плани деяких європейських країн, Іспанії зокрема, обкласти податком технологічних гігантів наштовхнулися на протидію з боку Сполучених Штатів. На їхню думку, додатковий податок є дискримінаційним по відношенню до американського hi-tech.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві