У зв'язку із неопалюваним сезоном в Україні громадяни отримують субсидії, які враховують розмір комунальних тарифів. Влітку сума виплат може бути більшою, оскільки влада переглядає тарифи на електроенергію і має намір змінити плату за водопостачання. Ці зміни можуть вплинути на розмір субсидій, які будуть адаптовані до нових тарифів та витрат на комунальні послуги.
Розмір субсидій в літній період
Взимку, коли доводиться витрачати чимало коштів на оплату опалення, середній розмір державної допомоги становить 1 500-1 800 грн. Але влітку опалення відсутнє, що значно впливає на суму виплат. В середньому сім’ям нараховують 350-400 грн.
Але передбачаються зміни у розмірі цільової підтримки. Перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак під час загальнонаціонального телемарафону зазначила, що субсидії збільшать, враховуючи підвищення тарифів на електроенергію.
«Програма субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги працює таким чином, що тим громадянам, які вже отримують субсидії, фактично нічого не треба буде робити, тому що субсидії для них підвищаться автоматично»,– наголосила Марчак.
Нагадаємо, з 1 червня вартість електроенергії для побутових споживачів становить 2,64 грн за кВт/год. Також в середині місяця хочуть переглянути тарифи на водопостачання і водовідведення, втім ціни встановлюватимуть обласні водоканали.
Що змінилося в одержанні та призначенні субсидій
Українці, які щонайменше місяць перебували у полоні та можуть підтвердити це відповідними документами, можуть розраховувати на призначення субсидії.
Якщо зареєстроване чи фактичне місце проживання не сходиться з адресою домогосподарства, то при на призначення субсидії не впливатимуть доходи осіб, які знаходяться у полоні чи вважаються зниклими безвісти.
Житлову субсидію можуть призначити тільки за однією адресою – фактичним, задекларованим або зареєстрованим місцем проживання особи.
Для осіб, які залишилися без газу через збройну агресію Росії та змушені використовувати побутові електроприлади для обігріву оселі, застосовують соціальні нормативи на послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.
Збільшився строк для виправлення помилок в декларації – тепер його можна продовжити на час хвороби.
Протягом 30 календарних днів треба повідомити про особу зі складу домогосподарства, яка перебувала за кордоном сукупно більш як 60 днів (мова про період, за який враховують доходи).
Зауважимо, в разі змін у сімейному стані чи інших питаннях, що впливають на призначення субсидії, потрібно впродовж 30 днів проінформувати Пенсійний фонд України.