Facebook Pixel

Українці можуть отримати нову грошову держдопомогу в травні: хто має право

Українці можуть отримати нову грошову держдопомогу від 1 травня

Українці можуть отримати нову грошову держдопомогу від 1 травня

Українці, які не мають змоги самотужки сплачувати за комунальні послуги, можуть розраховувати на допомогу від держави у вигляді житлової субсидії. Так, з 1 травня до 30 вересня буде розраховано субсидії на неопалювальний період.

Під час опалювального сезону українці в середньому отримували до 1600 грн допомоги на місяць на житлову субсидію. У неопалювальний сезон ця сума менша, адже більшу частину платежів становила саме плата за опалення.

Опалювальний сезон в Україні закінчується у квітні, тому субсидії на неопалювальний період буде розраховано з 1 травня до 30 вересня.

Як нагадали в Пенсійному фонді, субсидія на оплату тепло- , газопостачання та розподілу газу, постачання та розподілу електроенергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону.

Тож субсидії та пільги на неопалювальний сезон від травня буде перепризначено автоматично для більшості отримувачів субсидій, які мали таку допомогу під час опалювального сезону.

Однак деяким категоріям українців таки доведеться подавати документи на отримання субсидій заново. Зробити це треба протягом 30 днів.

Хто має подати заяву та декларацію на субсидію повторно

  • Якщо в складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи.
  • Якщо члени домогосподарства орендують житло та оплачують комунальні послуги.
  • Якщо кількість осіб, що фактично проживають у домогосподарстві, є меншою за кількість зареєстрованих.
  • Якщо домогосподарство звертається за призначенням субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Щоб отримати субсидію на неопалювальний сезон, треба в зручний для себе спосіб подати до органу Фонду заповнені відповідно нові заяви та декларації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉