Facebook Pixel

Частині українців спишуть борги за комунальні платежи: кого це торкнеться

Через війну в Україні багато українців залишилися без роботи й не в змозі оплачувати комунальні послуги, унаслідок чого накопичуються величезні борги, які необхідно буде погасити після закінчення воєнного стану. Проте деяким людям уряд дозволив списати борги – це стосується переселенців і мешканців територій, де ведуться бойові дії.

Про це йдеться на офіційному сайті Урядового порталу.

У відомстві наголосили, що йдеться лише про заборгованість, що утворилася після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Аби це довести, внутрішнім переселенцям необхідно буде надати відповідні документи.

Quote«Сьогодні уряд схвалив розроблену Мінреінтеграції постанову, яка забороняє стягувати з громадян заборгованість за житлово-комунальні послуги, утворену після 24 лютого 2022 року», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що заборону стягнення комунальних платежів із громадян України буде застосовано тільки на тимчасово окупованих територіях рф або територіях, де тривають воєнні дії, як зазначено в переліку Міністерства інтеграції. Заборгованість з оплати комунальних послуг не стягуватиметься тільки з громадян України, які були змушені залишити свої будинки та переселитися в безпечніші регіони.

Споживачі мають надати постачальнику комунальних послуг або управителю багатоквартирного будинку необхідні документи, що підтверджують їхню відсутність у будинку. До таких документів можуть належати довідка внутрішньо переміщеної особи, документ про тимчасовий прихисток в іноземній державі або документи, які засвідчують присутність споживача на роботі, лікуванні, навчанні, або проходженні військової служби.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉