Карантинні обмеження, викликані розповсюдженням коронавірусу COVID-19, негативно вплинули на життя бізнесу у країні. Opendatabot зібрав дані різних компаній, щоб дослідити, як змінюється бізнес у різних галузях в умовах карантину.
Так, за останні п'ять тижнів кількість нових вакансій на сайті Work.ua скоротилася до — 18,3 тис. Водночас на початку карантину їх було понад 54 тис. А загальна кількість компаній з активними вакансіями впала на 25%.

У ІТ-галузі, попри кращу, ніж у інших, ситуацію, також спостерігається зменшення кількості вакансій. Як порівняти з початком року, їхня кількість зменшилася у півтора раза, свідчать дані сайту з пошуку роботи для розробників Djinni.

Водночас, за даними сервісу з пошуку житла ЛУН, за останній місяць всього на 1 тис. грн знизилася вартість оренди однокімнатних квартир у Києві — до 11,3 тис. грн. Двокімнатне житло залишилося стабільним — його оренда коштує трохи більше за 20 тис. грн. А от трикімнатні квартири зросли майже на 1 тис. грн — до 35 тис. грн.

Крім того, за час карантину втричі зменшилася й кількість ФОПів, які реєструються: до карантину щотижня реєстрацію проходили понад 5 тис., а зараз щотижня — лише 1,5 тис. Кількість нових компаній також впала втричі: за останній тиждень зареєструвалося лише 495 підприємств.

Також понад 62% ресторанів припинили роботу під час карантину, відсоток працюючих компаній зменшується щотижня. Порівнюючи з початком березня, обороти у закладах громадського харчування знизилися на 73%, а продажі скоротилися утричі, йдеться у даних компанії з автоматизації ресторанів Poster.

Контекст. Уряд на початку квітня посилив карантинні заходи, пов'язані з поширенням COVID-19. Під заборону потрапили прогулянки групами понад дві особи, а в громадських місцях тепер можна перебувати тільки в масці або респіраторі. За порушення самоізоляції загрожує примусова відправка до обсерватора.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю