Facebook Pixel

Звільнення, збитки, банкрутство. Що сталося з українським бізнесом за час карантину

За три тижні карантинних заходів, введених через розповсюдження коронавірусу COVID-19, частина бізнесу закрилася або втратила можливість заробітку. Крім того, багатьом підприємствам довелося скоротити кількість співробітників.

Згідно з дослідженням Спілки українських підприємців (СУП) та Ukrainian Marketing Group, 29% українських компаній тимчасово зупинили діяльність на період карантину, а 6% взагалі закрили свій бізнес, повідомив Opendatabot.

За даними СУП, третина власників мікробізнесу заявили про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Їм довелося звільнити 50% штату.

Малий та середній бізнес втратили 25-50% прибутку, порівнюючи з докарантинним періодом. Їм також довелося звільнити 10-25% робітників.

Великі підприємства прогнозують скорочення штату на 25% до кінця карантину, а їхні втрати склали 10-25%.

Минулого року ринок громадського харчування в Україні налічував близько 500 тис. ресторанів. Однак у компанії Poster повідомили, що після двох тижнів карантину 63% її клієнтів були змушені припинити роботу, а це – 2,5 тис. закладів. Тобто можна припустити, що зараз у країні закрилися приблизно 33 тис. ресторанів.

cafe.png

З 23 до 29 березня прибуток галузі громадського харчування скоротився на 73%, порівнюючи з періодом до карантину. Продажі у Києві знизилися на 78%. У Львові показник знизився також на 78%, у Харкові — на 73%, у Дніпрі — на 65%, в Одесі — на 60%. Роботу у ресторанному бізнесі втратили понад 160 тис. осіб.

Крім того, знизився й рівень заробітку орендодавців житла. Так, згідно з даними сервісу подобової оренди житла Dobovo, ціни на оренду впали втричі.

Також впав прибуток таксі. За словами засновника служби таксі Bond, яка працює в Києві та Одесі, кількість замовлень впала майже втричі.

taxi2.jpeg

За даними Work.ua, за два тижні загальна кількість вакансій скоротилася майже удвічі, а кількість нових публікацій вакансій — у 2,5 раза. Водночас кількість компаній з активними вакансіями скоротилася на 25%.

work.png

Контекст. Протягом другого тижня карантину кількість вакансій на ринку праці України продовжувала знижуватися, але набагато меншими темпами, ніж упродовж першого тижня карантину.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉