Facebook Pixel

Бізнес зайняв вичікувальну позицію і не поспішає скорочувати персонал — НБУ

Протягом другого тижня карантину кількість вакансій на ринку праці України продовжувало знижуватися, але набагато меншими темпами, ніж в перший тиждень карантину.

«Бізнес зайняв вичікувальну позицію і не поспішає скорочувати персонал, зате в агропромисловому комплексі навпаки, очікується набір на нові вакансії», — йдеться в щотижневому економічному огляді НБУ.

untitled.png

Зниження кількості працівників прогнозують переважно в компаніях сектора послуг, торгівлі, а також компанії імпортери. Це говорить, що українці не будуть витрачати кошти на закупівлю імпортних товарів, таких як побутова техніка або автомобілі і змушує імпортерів згортати діяльність.

iy6.png

Рухів за кількістю нових резюме після першого тижня карантину також практично не змінювалася.

За оцінками НБУ, інфляція в річному вимірі в березні буде залишатися досить низькою.

«Втім, відбулося прискорення зростання цін на окремі товари: овочі борщового набору, м'ясо, гречку, туалетний папір, часник, лимони, цибулю, ліки», — відзначають аналітики регулятора.

На їхню думку, подорожчання викликане декількома факторами: ажіотажним попитом, звуженням пропозиції через введення карантинних заходів і закриття продовольчих ринків.

Контекст. Як і в усьому світі, ділова активність в Україні знижується. Бізнес очікує зменшення товарообігу і обсягів виробництва. Найбільш песимістичні прогнози дають компанії зі сфери послуг, торгівлі, імпортери. Менше негативних очікувань виявляють експортери.

Це тягне за собою зростання безробіття у всіх куточках світу. Зокрема в США по даним на 2 квітня кількість заявок на допомогу з безробіття виросло до 6,6 млн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉