Facebook Pixel

Безробіття у США та Європі досягло рівня кризи 2008 року

Криза, спричинена пандемією коронавірусу COVID-19, викликала зростання рівня безробіття у США та країнах Європи. За два тижні кількість людей, які втратили роботу, зросла майже до 10%, що відповідає показнику між 2007 та 2009 роками.

Однак у Європі люди, на яких вплинула криза, втратили роботу лише тимчасово. Вони все ще мають роботу, на яку зможуть повернутися. Крім того, вони отримують частину своєї зарплатні, повідомило видання Financial Times.

Згідно з попередніми даними, станом на 21 березня кількість безробітних у США сягнула 3,3 млн, що вчетверо більше за рекордний показник рівня безробіття у 1982 році.

Експерти прогнозують, що кількість безробітних у березні досягне 10 млн людей. За словами професора Дартмутського коледжа Дені Бленчфлауера, безробіття зростає у 20 разів швидше, ніж у фінансову кризу. Крім того, безробіття може перетнути позначку 30%. Причому інші країни чекає не менш драматичний сценарій.

У Норвегії, наприклад, рівень безробіття зріс з 2,3% до 10,4% за березень. У Німеччині, навпаки, завдяки програмі зі скорочення робочих годин кількість людей, що втратили роботу, зросла незначною мірою. Однак людей, які скористалися цією програмою, майже вп'ятеро більше, ніж під час рецесії у 2008-2009 роках. Тоді у програмі взяли участь 100 тис. осіб.

Водночас у Франції 220 тис. компаній звернулися до уряду щодо надання грошової підтримки для 2,2 млн робітників.

Контекст. Згідно з консервативними оцінками, через кризу, що пов'язана з пандемією коронавірусу, роботу можуть втратити від 170 тис. до 500 тис. українців. Такої думки дотримується колишній міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉