Facebook Pixel

Кабмін оприлюднив плани з порятунку економіки країни під час кризи

Уряд України збереже державні витрати на капітальні вкладення, щоб згладити вплив глобальної економічної кризи на економіку країни.

«З метою виходу з кризи, ми намагаємося зберегти максимальні капітальні витрати. Витрати на будівництво доріг не будуть скорочені», — заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час дискусії на Київському безпековому форумі.

Такі кроки дозволять створити попит з боку держави на ринку металопродукції та іншої продукції, що в свою чергу, підтримає ділову активність і збереже частину робочих місць.

«Ми сподіваємося, що з таким механізмом ми зможемо створити певні основи для виходу з кризи, хоча розраховувати, що в цьому році у нас буде зростання або навіть нульовий відсоток зростання ВВП не можна. Ми сподіваємося, що оптимістичний прогноз дає, що ми втратимо 4,8% ВВП, він збудеться, можливо, він буде краще», — підкреслив Марченко.

Контекст. Кабінет міністрів поновив макроекономічний прогноз, в якому рівень інфляції в 2020 році підвищили до 11,6% з 5,5%, затверджених раніше. Крім того, очікується зростання рівня безробіття до 9,4%.

Згідно з попередньою переоцінкою макроекономічного прогнозу Кабміну, яка була здійснена в кінці березня, ВВП в цьому році повинен скоротитися на 3,9%. Дефіцит бюджету повинен був скласти 6% ВВП.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉