Facebook Pixel

США ввели санкції проти китайських компаній за імпорт нафти з Ірану

Адміністрація Трампа ввела санкції проти китайських компаній, які імпортували іранську нафту. Це частина плану США «максимального тиску» на Іран. Штати вперше наклали санкції на приватну китайську компанію, яка купує нафту з Ірану. Про це пише Financial Times.

Що відомо про нові санкції США проти Ірану

Державний департамент заявив, що наклав санкції на нафтову компанію Huaying Huizhou Daya Bay Petrochemical Terminal Storage, яка порушила попередні американські обмеження, купуючи та зберігаючи нафту з Ірану, яка прямує до Китаю на підсанкційному судні.

Міністерство фінансів США окремо ввело санкції проти китайської нафтопереробної компанії Luqing Petrochemical за купівлю іранської сирої нафти, яку перевозять на суднах, пов’язаних з хуситами та іранськими військовими.

Міністерство фінансів заявило, що санкції проти Luqing Petrochemical стали першим випадком, коли Вашингтон наклав такі санкції на приватний нафтопереробний завод.

Quote«Купівля іранської нафти на нафтопереробних заводах Teapot є основним економічним порятунком для іранського режиму, провідного світового спонсора терору», – сказав Скотт Бессент, міністр фінансів США.

Бессент зазначив, що США планують перекрити потоки доходів, які дозволяють Тегерану продовжувати фінансувати тероризм і розвивати свою ядерну програму. Зокрема, президент Дональд Трамп закликав верховного лідера Ірану укласти угоду з США стосовно його ядерної програми.

Хоча Трамп пригрозив «жахливими» наслідками, якщо Тегеран не погодиться на цю пропозицію, Іран так і не відповів на ініціативу.

У лютому Трамп заявив, що відновлює свою кампанію «максимального тиску» на Іран, яка включатиме санкції проти компаній, що постачають іранську нафту до Китаю. Так американський президент хоче змусити Іран сісти за стіл переговорів на більш вигідних для США умовах.

Скільки нафти Китай отримує з Ірану

За даними Агентства енергетичної інформації США, експорт сирої нафти з Ірану зріс більш ніж утричі за останні чотири роки – з мінімуму у 400 тис. барелів на день у 2020 році до понад 1,5 млн барелів на день у перші три квартали 2024 року.

Майже всі поставки йшли до Китаю, найбільшого у світі покупця сирої нафти.

Quote«Поки Іран намагатиметься отримувати доходи від нафти для фінансування своєї дестабілізуючої діяльності, Сполучені Штати притягуватимуть до відповідальності як Іран, так і всіх його партнерів, які ухиляються від санкцій», – сказала Теммі Брюс, речниця Держдепартаменту.

Нагадаємо, Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США та Держдеп у понеділок, 24 лютого, оголосили нові санкції проти Ірану. Під обмеження потрапили понад 30 осіб і суден, які причетні до посередництва з продажу та транспортування нафтопродуктів.

У вересні 2024 року Україна ввела санкції проти 40 компаній та 6 фізичних осіб Ірану через передачу рф понад 200 балістичних ракет Fateh-360. У санкційному списку виробники «Шахедів», порти та найбільша авіакомпанія країни.

Подякувати 🎉