США розглядають можливість обмежити Китаю доступ до чипів пам’яті штучного інтелекту та обладнання, яке виробляє ці напівпровідники. Це призведе до все більшого технологічного суперництва двох країн з найбільшими економіками світу. Про це пише Bloomberg.
Чи зможуть США перекрити Китаю доступ до мікросхем
США планують обмежити Китаю доступ до мікросхем, зокрема, щоб американська Micron Technology і південнокорейські виробники чипів пам’яті SK Hynix і Samsung Electronics не постачали китайським компаніям чипи з високою пропускною здатністю, або HBM.
Також адміністрація Байдена планує обмежити продаж Китаю обладнання для виробництва мікросхем. Мікросхеми HBM потрібні для роботи прискорювачів штучного інтелекту (ШІ), таких як ті, що пропонують Nvidia і Advanced Micro Devices

Джерела Bloomberg зазначають, що остаточно не зрозуміло, які повноваження використовуватимуть США, щоб обмежувати поставки з південнокорейських компаній.
«У Міністерстві торгівлі США ми постійно оцінюємо мінливе середовище загроз і оновлюємо наш експортний контроль, якщо необхідно, щоб захистити національну безпеку США та нашу технологічну екосистему», – зазначили в американському відомстві.
Китай заявив, що рішуче виступає проти спроб США придушити китайську напівпровідникову промисловість, і звинуватив Вашингтон у порушенні правил міжнародної торгівлі.
«Заходи США не зупинять технологічний прогрес Китаю, а лише заохочуватимуть китайські підприємства стати самозабезпеченими», – заявив речник міністерства закордонних справ Китаю.
Нові обмеження, ймовірно, оприлюднять наприкінці серпня 2024-го у рамках пакету санкцій, які також спрямують проти 120 китайських компаній.
Нагадаємо, США також планують ввести санкції проти китайських організацій, які допомагають росії у війні в Україні, зокрема, обмеження націлені на банки.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також