Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Справу маніпулятивно затягують» — що говорив глава АМКУ Терентьєв про конфлікт з «Тедісом» перед звільненням

Юрій Терентьєв. Фото: УНІАН

Юрій Терентьєв. Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет (АМКУ) 2015 року відкрив справу щодо визнання компанії «Тедіс» монополістом на тютюновому ринку. Однак справу затягнули на роки.

Про це голова АМКУ Юрій Терентьєв розповів в інтерв'ю The Page.

2013 року компанія «Тедіс», яка раніше називалася «Мегаполіс», придбала всі дистриб'юторські компанії, які конкурували одна з одною. Це зменшило ринок до однієї компанії, що й стало причиною для АМКУ відкрити справу щодо визнання компанії монополістом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однак тютюнові компанії заявляли, що така модель дозволяє їм заощаджувати на витратах.

«АМКУ виграв усі судові справи, у Верховному Суді зокрема, але справу маніпулятивно затягують позовом, який нібито подав акціонер», — наголосив Терентьєв.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Згодом 2019 року суд ухвалив рішення щодо узгоджених дій тютюнових компаній і «Тедіс Україна», але компанія його оскаржила. Зазвичай такі процеси тривають рік-півтора.

Quote«До 50% продажів компанія здійснює завдяки самовивозу, до того ж половину – за готівку. І правоохоронні органи знають, хто стоїть за цією схемою», — пояснив Терентьєв.

У листопаді 2019-го АМКУ дав рекомендації щодо створення конкурентних умов на ринку дистрибуції тютюнових виробів. Однак на початку лютого 2020 року частка «Тедісу» на ринку була в межах 60-70%.

Контекст. У жовтні минулого року АМКУ вирішив оштрафувати тютюнові компанії з фабриками в Україні та найбільшого дистриб'ютора сигарет у країні «Тедіс Україна» на 6,5 млрд грн за порушення закону про захист економічної конкуренції.

Зі свого боку «Тедіс Україна» заперечувала звинувачення АМКУ у змові з компаніями-виробниками.

У грудні 2019 року «Тедіс», що торгує тютюновою продукцією в Україні, відсудила право концентрації, яке хотів скасувати АМКУ.

Коментарі

Всі новини