Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський змусив голову АМКУ Терентьєва звільнитися через конфлікт з тютюновим монополістом «Тедіс» – ЗМІ

Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв. Фото: УНІАН

Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв. Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента змусив голову Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва написати заяву про відставку. Про це, посилаючись на кілька поінформованих джерел, повідомив журналіст Юрій Бутусов.

The Page направило запит Терентьєву, однак коментаря поки не отримало.

Терентьєв очолив АМКУ в травні 2015 року. До цього працював у компаніях «Арселорміттал Кривий Ріг», «МЕТРО Україна», «JTI Україна», Bristol Myers Squibb в Україні і DML-Law consulting.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За його даними, причина такого рішення – штраф на 6,5 млрд грн, яким АМКУ покарав тютюнового монополіста «Тедіс» (раніше «Мегаполіс») і українських виробників сигарет за змову. ЗМІ пов'язують «Тедіс» з Борисом Кауфманом. А саму схему, за їх даними, створили ще при президенті-втікачі Вікторі Януковичі у 2011 році. Штраф Антимонопольного комітету змусив би «Тедіс» поступитися місцем в дистрибуції сигарет і пустити на український ринок інших гравців.

Quote«Можна припустити, що Кауфман зумів домовитися з усіма силовиками, з усім оточенням президента, і, як стало очевидно сьогодні, тютюнова монополія отримала підтримку самого Зеленського. Президент на стороні продавця сигарет, який вибудував систему з допомогою СБУ і МВС, і відчуває себе абсолютно захищеним від будь-яких штрафів», — зазначає Бутусов.

Тепер питання про відставку Терентьєва повинні винести на розгляд Верховної Ради. За даними Бутусова, на місце голови Антимонопольного комітету претендують перший заступник голови відомства Ольга Піщанська і уповноважена АМКУ Ірина Копайгора. Обидві з Кривого Рогу – батьківщини Зеленського.

Довідка

  • Антимонопольний комітет України підконтрольний президенту та підзвітний Верховній Раді. Голова АМКУ призначається та звільняється президентом за згодою парламенту. Строк його повноважень складає 7 років. Звільнити голову АМКУ раніше цього терміну можна лише у разі «вчинення ним злочину та у зв’язку з неможливістю виконання обов’язків за станом здоров’я». Також голова АМКУ має право подати у відставку, проте його звільнення не тягне за собою складання повноважень державними уповноваженими.
  • До складу керівництва АМКУ, крім голови комітету, входять також вісім державних уповноважених. З їх числа призначаються перший заступник та два заступники голови відомства. Заступники голови АМКУ призначаються президентом після відповідного подання прем’єр-міністра. Пропозиції прем’єр-міністрові щодо кандидатур заступників та держуповноважених вносить голова АМКУ. Звільнення держуповноважених відбувається за указом президента.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини