Facebook Pixel

Співробітники Голосіївського ТЦК Києва заробили на «ухилянтах» $1,2 млн — фото

Працівники ДБР затримали трьох посадовців Голосіївського ТЦК Києва та трьох цивільних, які допомагали військовозобов'язаним уникнути мобілізації. Під час обшуків у них виявили понад $1,2 млн та елітний автопарк.

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань у четвер, 24 жовтня.

Бюро не називає імена затриманих, однак джерела видання «Українська правда» розповіли, що серед затриманих – начальник відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Михайло Ведмідь та колишній голова ВЛК Володимир Приходько. Чоловік уже мав підозру за аналогічні дії й був відсторонений від посади, однак продовжив впливати на процеси.

За даними ДБР, працівники районного ТЦК та голова військово-лікарської комісії за гроші «допомагали» чоловікам уникнути мобілізації. Зокрема, вони виготовляли пакет військово-облікових документів щодо зняття та виключення з військового обліку. Ціна такої «послуги» становила від $2 до $15 тис.

Фото: ДБР

Фото: ДБР

Фото: ДБР

Фото: ДБР

Саму групу організував цивільний, який підшукував «клієнтів», збирав необхідні документи та передавав їх до Голосіївського ТЦК.

Під час обшуків у підозрюваних вилучили документи та записи, які можуть свідчити про незаконне зняття з військового обліку та ухилення від мобілізації тисяч військовозобов’язаних.

Фото: ДБР

Фото: ДБР

Крім того, співробітники ДБР знайшли та вилучили понад $1,2 млн та €45 тис. євро готівкою. Також у фігурантів вилучили 11 автомобілів преміумкласу. Вартість однієї такої автівки становить близько $100 тис.

Фото: ДБР

Фото: ДБР

Зловмисникам повідомили про підозру в організації, виконавстві та пособництві проханні та одержанні ними неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб, що поєднано з вимаганням.

Суд просять обрати їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Паралельно в Голосіївському військкоматі ДБР також виявило ще двох працівників, які вносили до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів фальшиві дані. Це дозволяло ухилятись від військової служби та виїхати за кордон.

Їм повідомили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем.

Фігурантам загрожує позбавлення волі строком до 15 років.

Подякувати 🎉