Facebook Pixel

Спецпосланник КНР перебуватиме в Україні 16 — 17 травня 2023 року

Спецпосланник КНР Лі Хуей

Спецпосланник КНР Лі Хуей

Спеціальний посланник Китаю розпочне турне Україною, росією, Польщею, Францією та Німеччиною. Ця поїздка, за словами Пекіна, спрямована на обговорення політичного врегулювання «української кризи».

Лі Хуей є найвищим китайським чиновником, який відвідає Україну з моменту вторгнення росії, і його поїздка може збігтися з початком довгоочікуваного контрнаступу України для повернення окупованої території.

Візит – як продовження телефонної розмови між Зеленським і Сі

Цей візит відбудеться за кілька тижнів після того, як президент Китаю Сі Цзіньпін провів телефонну розмову зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським наприкінці квітня. Це сталося вперше з початку війни.

Зеленський назвав цей дзвінок «довгим і значущим», тоді як Сі сказав, що Китай зосередиться на просуванні миру, хоча пропозиції Пекіна щодо припинення конфлікту були сприйняті на Заході з деяким скептицизмом з огляду на його зв’язки з Росією.

Проте кілька європейських лідерів, включно з президентом Франції Емманюелем Макроном і головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, закликали Сі поговорити із Зеленським і відіграти активнішу роль у стримуванні дій Москви під час серії візитів до столиці Китаю з березня й пізніше.

Китайський мирний план

З лютого Пекін активно просуває пропозицію з 12 пунктів щодо політичного врегулювання кризи в Україні.

Але план, оприлюднений у першу річницю російського вторгнення, був значною мірою повторенням попередньої лінії Китаю щодо війни. Він закликав обидві сторони погодитися на поступову деескалацію та застеріг від використання ядерної зброї.

Quote«Цей візит є дуже хорошою можливістю сприяти спілкуванню та діалогу з усіма сторонами, а також прояснити позицію всіх сторін», — сказав президент Center for China and Globalization Ван Хуйяо.

Київ відкинув ідею будь-яких територіальних поступок росії та заявив, що хоче повернути кожен метр своєї землі. Росія анексувала Кримський півострів у 2014 році, а минулого року заявила про анексію чотирьох інших українських регіонів, які москва тепер називає російською землею.

Позиція Китаю щодо війни

Протягом усієї війни Китай утримувався від засудження свого стратегічного союзника москви та відмовлявся називати її дії «вторгненням», що призвело до критики з боку європейських країн і Сполучених Штатів, які поставили під сумнів довіру до Китаю як потенційного посередника в конфлікті.

Будь-яке повідомлення Лі буде ретельно вивчено з огляду на хвилювання західних країн через зустріч Сі зі своїм «дорогим другом» російським диктатором володимиром путіним у березні та зобов’язання двох країн щодо «безмежного» партнерства менш як за три тижні до вторгнення, яке москва назвала «спеціальною військовою операцією».

Що відомо про Лі Хуея

  • Лі Хуей є спецпредставником китайського уряду з питань Євразії. У 2009 — 2019 роках він працював послом у Росії, а незадовго до від'їзду в Пекін отримав від президента РФ Володимира Путіна Орден Дружби.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉