Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Проєкт «Стіна» закрито. Скільки Україна витратила на облаштування кордону з РФ

Глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко. Фото: прес-служба ДПСУ.

Глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко. Фото: прес-служба ДПСУ.

Держприкордонслужба України прагне до зменшення собівартості робіт з облаштування державного кордону з РФ. Цього року заплановано видатки на суму 338 млн грн, а загалом із 2014 року було витрачено 2 млрд грн.

«Проєкту «Стіна» немає. Така назва збереглася в побуті. На жаль, у нашому суспільстві проєкт «Стіна» асоціюється лише з негативними проявами. Якщо говорити про інженерне облаштування кордону, то, на мою думку, воно має забезпечувати 100% контроль за лінією державного кордону», — розповів в інтерв'ю «РБК-Україна» голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко.

Зараз проводиться інженерне облаштування кордону. Зокрема, будуються протитанкові рови, контрольно-слідові смуги, рокадна дорога й на завершення створюються системи відеоспостереження.

«Тобто ми будуємо вежі, на які встановлюємо відеокамери та тепловізори, які постійно у форматі 24/7 забезпечують контроль за державним кордоном», — уточнив Дейнеко.

За його словами, це найбільш ефективна система, яка дає змогу повністю виключити людський чинник.

Щодо загального обсягу фінансування облаштування східного кордону, то наразі з 2014 року витрачено 2 млрд грн.

«На цей рік заплановано видатки в сумі 338 млн гривень. Ми вирішили дещо змінити формат, бо прагнемо до зменшення собівартості робіт. І тепер частину робіт ми проводимо самі», — пояснив глава Державної прикордонної служби.

З листопада 2020 року Держприкордонслужба отримала право самостійно виготовляти колючий дріт «Єгоза».

«Його вартість є дуже високою, а наші потреби в ньому дуже великі. Ми потребуємо 450 тис. бухт дроту. Вартість однієї — 6 тис. грн. Це 2,7 млрд гривень, які ніхто й ніколи нам не дасть. Ми пішли іншим шляхом: побудували цех, отримаємо обладнання й будемо виготовляти цей дріт самі», — зазначив Дейнеко.

Від також зазначив, що зараз завершуються роботи з облаштування кордону в Харківській області. Частина робіт триває в Чернігівській області. Торік було облаштовано одну ділянку в Луганській області, а в Сумській області проводяться лише проєктно-вишукувальні роботи — інженерні роботи ще не починалися.

За весь час робіт облаштовано приблизно 400 км протитанкового рову, 330 км рокадної дороги, 70 км колючого дроту та 100 км металевого паркану.

Крім того, торік у Луганській області на ділянці «Троїцьке» було побудовано систему відеоспостереження — камери там працюють в автоматичному режимі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини