У 2022 році компанія Rakuten Viber заблокувала в Україні 130 тисяч акаунтів телефонних шахраїв та спамерів. Завдяки постійному вдосконаленню внутрішніх інструментів для поведінкової оцінки та ШІ у 2023 році кількість повідомлень про шахрайство у Rakuten Viber в Україні знизилася в декілька разів: на блокування було відправлено 37 тисяч акаунтів.
Динаміка повідомлень про шахрайські та спам-дзвінки у Rakuten Viber у 2022-2023 роках:
- Загальна кількість користувачів, які повідомляли про телефонний спам або шахрайство у 2023 році, склала близько 60 тисяч. Це майже вп’ятеро менше, ніж попереднього 2022 року.
- У 2023 році близько 450 000 українців отримали дзвінки від спамерів або шахраїв. Це в 3,6 разів менше, ніж минулого, 2022 року.
Rakuten Viber дбає про зниження рівня телефонного шахрайства та спаму і працює над додатковим захистом користувачів. Система антиспаму Viber блокує облікові записи, які розпізнає як шахрайські на основі різноманітних факторів, зокрема поведінкових.
Однією з ключових додаткових функцій для захисту, яка вплинула на зниження кількості скарг на спам у 2023 році, є «Ідентифікація абонентів». Минулої осені вона зʼявилася у Rakuten Viber в Україні для користувачів Android. «Ідентифікація абонентів» допомагає користувачам ідентифікувати вхідні дзвінки від невідомих абонентів і попереджає про ймовірний спам та шахрайство. Користувачі можуть позначати вхідні виклики як спам після завершення дзвінку, допомагаючи Viber підвищити рівень захисту.
Нагадаємо про інші функції для приватності та безпеки у Rakuten Viber:
- Керуйте запитами на повідомлення від незнайомих номерів у окремій папці (меню Параметри -> Конфіденційність);
- Увімкніть автоматичну перевірку на спам (меню Параметри -> Конфіденційність);
- За потреби налаштуйте додавання в групи та обмежте додавання лише контактами з телефонної книги (меню Параметри -> Конфіденційність);
- Увімкніть функцію ідентифікації абонентів на Android (меню Параметри -> Дзвінки і повідомлення).
Нагадуємо: всі чати та особисті дзвінки у Rakuten Viber зашифровані наскрізним шифруванням. Це означає, що доступ до них завжди мають виключно співрозмовники.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист