Трамп покарав Facebook і Twitter за блокування та видалення постів. Соцмережі відповіли

Дональд Трамп. Фото: сайт «Білого дому»

Дональд Трамп. Фото: сайт «Білого дому»

Президент США Дональд Трамп почне регулювати діяльність соціальних мереж у Сполучених Штатах. Він уже підписав відповідний указ, проте текст документа на сайті Білого дому поки не опублікували.

Як пише CNN, про це Трамп повідомив журналістам. Виступаючи перед підписанням указу, він заявив, що потрібно захистити свободу слова від однієї з найсерйозніших небезпек, з якими вона зіткнулася в американській історії.

Пізніше президент США сказав, що такі соцмережі, як Twitter, мали безпрецедентний захист від відповідальності й ґрунтувалися на теорії про те, що вони є нейтральною платформою, передає ТАСС.

Telegram Logo

«Виконавчий указ покликаний встановити нове регулювання на підставі розділу 230 закону про етику у сфері комунікацій. Соціальні мережі, які замішані в цензурі або політичних діях, більше не матимуть захисту від відповідальності», — заявив він.

Варто зазначити, що розділ 230 передбачає широкий імунітет для вебсайтів, які обмежують свої платформи. У ньому також йдеться про те, що провайдер інтерактивного комп'ютерного сервісу не має розглядатися як видавець або окреме джерело інформації, яку надають треті особи.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Що думають Facebook, Twitter і Google?

За словами представників Twitter, указ Трампа загрожує свободі інтернету. Там також додали, що указ — редакційний та політизований і загрожує майбутньому онлайн-висловлювань та інтернет-свобод, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Щодо Facebook і Google, то вони теж згодні з тим, що указ містить загрозу інтернету та цифровій економіці.

Quote«Піддаючи компанії потенційній відповідальності за все, що говорять мільярди людей по всьому світу, тим самим карають компанії, які воліють дозволяти спірні висловлювання, і заохочують платформи цензурувати все, що може образити кого-небудь», — заявив представник Facebook Енді Стоун.

Прессекретарка Google Ріва Шуто зі свого боку додала, що підрив розділу 230 завдасть шкоди американській економіці та її лідерству в галузі свободи інтернету.

Контекст. Раніше Дональд Трамп пригрозив вжити заходів щодо регулювання діяльності соціальних мереж або ж взагалі їх закрити. Така реакція Трампа викликана тим, що під деякими його постами у Twitter з'явилися повідомлення про фальсифікацію інформації.

Після цього низка американських ЗМІ, зокрема газета The Wall Street Journal, повідомили, що Трамп може підписати указ, який обмежуватиме захист соцмереж та інтернет-компаній.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини