В Україні протягом двох тижнів тестували систему оповіщення про загрози від ДСНС, яка зараз уже покриває 67% абонентів. Про це повідомив заступник глави ДСНС Роман Примуш.
Він розповів, що на початку тестування системи охоплення користувачів складало лише 41%. Найбільшою проблемою для розширення системи є наявність у населення старих моделей телефонів, які не мають необхідних налаштувань для оповіщення. Тому наразі фахівці працюють над тим, щоб налаштувати операційні системи старшого покоління (2015 — 2018 років).
Про які небезпеки попереджатиме система оповіщення від ДСНС
Після завершення тестування люди отримуватимуть сповіщення, які стосуватимуться безпосередньо загроз життю. Надсилатимуть оповіщення місцеві органи влади: зараз це військово-цивільні адміністрації, після завершення воєнного стану це будуть обласні держадміністрації.

Сповіщення стосуватимуться таких загроз:
- метеорологічні явища (буревії, лісові пожежі);
- хімічних загроз (за наявності хімічних підприємств, на яких сталися викиди);
- радіаційні загрози (сповіщатимуть населення в 30-кілометровій зоні від АЕС).
Також від системи надходитиме сповіщення в разі евакуації.
Як працюватиме система оповіщення про загрози від ДСНС
На телефони користувачів надсилатимуть повідомлення з назвою загрози та інструкцією щодо подальших дій. Такі інструкції будуть короткими. За наявності додаткової інформації користувачам одразу повідомлятимуть, де її можна знайти.
«Умовно є пожежа. Ми можемо сказати: «У вас поруч пожежа, вам необхідно евакуюватися, пункт за такою-то адресою». Або можемо написати, що сталася якась надзвичайна ситуація — увімкніть радіо або телебачення, щоб знати, що у вас поруч, і прослухайте про дії, які треба виконати», — пояснив заступник глави ДСНС.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також