Facebook Pixel

Обов'язкова евакуація з Донеччини. За три дні потягами вивезли сотні людей

З початку обов’язкової евакуації людей з Донецької області, що стартувала 2 серпня, вже вивезли 400 людей.

Про це розповіла прес-секретарка Донецької ОВА Тетяна Тюріна, пише hromadske.ua.

Вивозять людей з регіону евакуаційними потягами до Кропивницького та Олександрівки. У перший день обов’язкової евакуації, тобто 2 серпня, залізницею виїхало 134 людини. Наступного дня евакуювалися ще близько сотні людей. А 4 серпня виїхали 145 осіб.

Також з області людей вивозять автобусами, або ж вони їдуть власним транспортом. Щоденно так з області ще виїжджають 350-500 людей.

Як відбувається евакуація

В Донецькій ОВА наголосили, що обов'язкова евакуація передбачає супровід людини від місця проживання аж до місця подальшого перебування. Тобто, до людей у їхні населені пункти приїздять автобуси, які безкоштовно їх вивозять до Покровська. Звідти, знову ж таки, безоплатним автобусом відбувається евакуація до Кропивницького чи Олександрівки. А тим, хто їде залізницей, але не має документів, допомагають їх оформити.

Quote«Допомагають отримати соціальні виплати: одноразову виплату по 2000 і 3000 (дітям і людям з інвалідністю), також довідки переселенця, щоб у наступні місяці вони могли отримувати допомогу від держави вже як переселенці. Крім того, з цими людьми працюють психологи та соціальні працівники, які з'ясовують потреби кожної людини: комусь потрібна робота, іншим медична допомога, і все це забезпечується», — розповіла Тюріна.

Разом з тим вона наголосила, що найчастіше люди відмовляються від евакуації, адже не мають коштів й куди їхати. Проте держава підтримує внутрішньо переміщених осіб.

Quote«Зима буде однозначно складною на Донеччині, власне, обов'язкова евакуація стосується передусім родин з дітьми. Ніхто не гарантує, що буде інтернет в області для хоча б дистанційного навчання», — підкреслили в Донецькій ОВА.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉