Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Українців попередили про розсилання тестових повідомлень про загрози: як це працюватиме та що робити

Розсилання повідомлень про можливі загрози — ДСНС тестуватиме нову систему екстреного сповіщення. Фото: dsns.gov.ua

Розсилання повідомлень про можливі загрози — ДСНС тестуватиме нову систему екстреного сповіщення. Фото: dsns.gov.ua

В Україні в період з 7 вересня по 10 жовтня у більшості регіонів тестуватимуть систему екстреного сповіщення населення про загрози через операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell. Про це повідомили у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Quote«Зверніть увагу! З 7 вересня 2022 року у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Києві розпочнеться тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell», — йдеться у повідомленні.

Як працюватиме система екстреного сповіщення та які її переваги

Нова система екстренного сповіщення працюватиме завдяки технології Cell Broadcast.

Її основними перевагами є:

  • швидше отримання сповіщень,
  • гнучкість у виборі локацій для інформування,
  • наявність звукового сигналу, навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тобто, ДСНС зможе відправляти інформацію жителям конкретного населеного пункту, області або по всій Україні.

Що робити у випадку отримання екстреного сповіщення в період тестування

У разі отримання розсилки на першому етапі, з 7 вересня, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Києві нічого робити не потрібно, оскільки це буде перевірка роботи системи, й це не пов’язано із виникненням реальної надзвичайної ситуації.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Хто зможе отримувати екстрене сповіщення

Сповіщення будуть надходити лише на мобільні телефони 2019 року випуску та пізніше. Операційна система повинна бути не нижчою за версію 11 для Android та версію 14.5 для iOS.

Як налаштувати телефон для отримання екстреного сповіщення

SIM-карта користувача повинна бути активною. У налаштуваннях смартфона необхідно увімкнути сповіщення. В залежності від виробника девайсу, налаштування отримання екстрених оповіщень можуть бути у розділі «Сповіщення» (Samsung, iPhone, OnePlus), «Звук та вібрація» (Huawei), «Безпека та паролі» (Xiaomi). Вони можуть називатися «Екстрені оповістки» для iPhone, «Надзвичайні загрози» та «Серйозні загрози» для телефонів з ОС Android.

Quote«ДСНС переконливо не рекомендує громадянам відключати отримання сповіщень про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, про повітряну тривогу, адже від своєчасного отримання цієї інформації може залежати життя людей», — йдеться в повідомленні.

Коментарі

Всі новини