В Американській торговельній палаті заявили, що під час локдауну з 8 до 24 січня в Україні заборонили продавати побутову хімію, інструменти, одяг, пресу та інші товари повсякденного попиту не тільки в спеціалізованих магазинах, а навіть у супермаркетах.
Продавати дозволяється виключно харчові продукти, ліки, вироби медичного призначення, засоби гігієни та зв'язку, корми, ветеринарні препарати, насіння, засоби захисту рослин. Інші ж товари можна буде придбати тільки з адресною доставкою, тому супермаркетам доведеться закривати відділи із «забороненими» товарами або забороняти продаж під час розрахунку на касі.
В Американській торговельній палаті вважають, що такі обмеження є нелогічними, і заявляють про додаткові збитки від цієї норми (введеної постановою Кабміну № 1236 від 9 грудня) та невдоволення споживачів.

«На думку компаній-членів Палати, таке рішення не тільки є прямим обмеженням прав споживачів щодо придбання необхідної продукції, а й потенційно може призвести до виникнення конфліктних ситуацій у магазинах», — заявили в Американській торговельній палаті, закликавши Кабінет міністрів переглянути текст відповідної постанови та скасувати обмеження доступу відвідувачів до інших товарів.
Варто нагадати, що, згідно з постановою уряду № 1236, під час січневого локдауну забороняється торгувати товарами всім магазинам, крім тих, на 60% торгових площ яких здійснюється торгівля харчовими продуктами, лікарськими препаратами, медичними виробами, засобами гігієни, засобами зв'язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин.
Контекст. 9 грудня Кабмін ухвалив рішення ввести локдаун в Україні з 8 до 24 січня 2021 року. Загалом карантин продовжили до 28 лютого 2021 року.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні