Facebook Pixel

Швейцарія виділить Україні на розмінування 100 млн євро
Швейцарський уряд планує надати понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні упродовж наступних 4 років.

Про це пише Мінекономіки, посилаючись на Першу Міжнародну донорську конференцію з гуманітарного розмінування України, яка пройшла у Загребі 11 жовтня 2023 року.

Як зазначила віце-прем'єр міністр України Юлія Свириденко, плануючи роботи, Україна дотримується міжнародної системи пріоритетів розмінування. Насамперед обстежується критична інфраструктура, наприклад, газогони, лінії електропередач. Друге – це безпека громадян, обстеження домівок. Третє — землі сільськогосподарського призначення. І на завершення — ліси і надводне-підводне розмінування.

Quote«Масштаби забруднення України мінами та снарядами, що не вибухнули, безпрецедентні та найбільші з часів Другої світової війни. Самотужки наша держава вирішити проблему не в змозі. І ми дуже вдячні уряду Швейцарії за допомогу та підтримку, яку отримує Україна в цій сфері», — зазначила Юлія Свириденко.

Своєю чергою радник міністра закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс запевнив що його країна й надалі налаштована тісно співпрацювати з Урядом України в питаннях гуманітарного розмінування. За його словами, уряд Швейцарії планує, що Друга Міжнародна донорська конференція з гуманітарного розмінування України відбудеться наступного року в їхній країні.

Нагадаємо, учасниками Першої Міжнародної донорської конференції щодо гуманітарного розмінування в Україні, яка відбулася у Хорватії, стали представники понад 40 іноземних держав — міністри оборони, закордонних справ, посли та керівники іноземних організацій. Українську делегацію очолювала перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За результатами заходу низка країн оголосила про надання Україні підтримки на гуманітарне розмінування. Загалом з урахуванням раніше отриманих на розмінування та інші виклики, повʼязані з війною, коштів та з урахуванням нових пакетів допомоги, про які оголошено на Конференції, підтримка сягає майже півмільярда євро.

Нагадаємо, що в Україні може з’явитись локалізоване виробництво сучасних машин механізованого розмінування DOC-ING та Bozena. Переговори з виробниками техніки з Хорватії та Словаччини вже веде Міноборони.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉