Facebook Pixel

Машини для розмінування DOK-ING та Bozena почнуть збирати в Україні

В Україні може з’явитись локалізоване виробництво сучасних машин механізованого розмінування DOC-ING та Bozena. Переговори з виробниками техніки з Хорватії та Словаччини вже веде Міноборони.

Про це повідомив Олег Шуварський, начальник управління протимінної діяльності Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони України, на брифінгу в Military Media Center 20 вересня 2023 року.

Йдеться про хорватські DOC-ING MV-10 та словацькі Bozena-4, Bozena-5.

Локалізація підприємств для виробництва та техобслуговування машин і обладнання для розмінування дозволить максимально швидко відновлювати пошкоджену техніку.

Міноборони разом з Міністерством економіки зараз сертифікують техніку з розмінування для подальшої локалізації. Поки «все в процесі», уточнив Шуварський.

Українські виробники намагалися виготовити власні машини з механізованого розмінування, але «вони не відповідають вимогам безпеки», додав він.

Які машини для розмінування вже працюють в Україні

Сили безпеки та оборони застосовують декілька типів машин механізованого розмінування:

Всі вони мають приблизно однакову ефективність та забезпечують руйнацію або знищення мін на глибині до 30 см. Всі працюють дистанційно, тому робота сапера є максимально безпечною.

Quote«Кожен тип машин має свою специфіку застосування, але всі вони довели свою ефективність при застосуванні під час очищення території в Україні. Всі машини, які зараз перебувають на озброєнні, підходять нам за тактико-технічними характеристиками», – уточнив Олег Шуварський.

Він особливо відзначив хорватські машини DOK-ING MV-4 та MV-10 та словацькі Bozena-4 та Bozena-5, хоча швейцарські GCS-200 «практично не поступаються їм по ТТХ».

В Україні вже отримали сертифікацію для гуманітарного розмінування 16 операторів протимінної діяльності. Це як урядові, так і неурядові організації, як комерційні, так і національні. Деякі з них фінансуються за кошти донорів, тому обладнання в них «трошки краще»: міжнародна технічна допомога дозволяє забезпечити підрозділи технікою в повному обсязі. Проте для розмінування всі використовують декілька відомих типів машин.

В програмі гуманітарного розмінування Україну підтримують технікою та фінансово Японія, Євросоюз, США, Велика Британія, Канада, Південна Корея, Швейцарія, країни Скандинавії та Балтії.

Як працює словацька Bozena-5 — відео

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉