Facebook Pixel

Зеленський та Міноборони презентували застосунок для військових «Армія+»

Міністерство оборони України запустило новий застосунок для військових «Армія+». Як пояснили на презентації нової платформи в четвер, 8 серпня, вона була створена, щоб полегшити роботу військовослужбовців ЗСУ.

Армія+ зроблена військовими і для військових, підкреслили на презентації. «Служба плюс, папери мінус» – такий девіз нової платформи.

Quote«Сьогодні ми робимо крок до сучасності, крок до ефективності, що посилює кожного воїна», – підкреслив на презентації Президент України Володимир Зеленський. За його словами, застосунок «Армія+» дозволить «звільнити нашу армію від марудної паперової роботи». Президент сказав, що поки в застосунку будуть присутні базові функції, але згодом там мають з’явитися нові курси та навчальні програми для ЗСУ, а також сервіси замовлення квитків, медицина, мобільний банкінг. І, головне, «надійні захищені комунікації між воїнами».
Зеленський та Міноборони презентували застосунок для військових «Армія+». На фото — команда розробників

Зеленський та Міноборони презентували застосунок для військових «Армія+». На фото — команда розробників

Зеленський та Міноборони презентували застосунок для військових «Армія+». На фото — команда розробників Thumb

За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, 64% опитаних військових виступили за переведення документообігу в ЗСУ в електронну форму.

Під час розробки платформи врахували результати опитування понад 60 тис. військовослужбовців та користувались досвідом ГО «Принцип».

Як пояснив один з розробників Олег Берестовий, створили платформу в Міноборони власними силами – ані бюджетних, ані донорських коштів не витратили. Тому «вартість розробки цього додатку рівна тиловій зарплаті тих військових, які його створювали».

Як користуватись застосунком «Армія+»

Залогінитись у застосунку «Армія+» та використовувати платформу зможуть виключно військовослужбовці ЗСУ, підкреслює заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Проте підрозділи інших Сил оборони, включаючи МВС тощо, можуть також підключитися до платформи за запитом від відомств.

Перший реліз «Армії+» включатиме базові сервіси:

  • електронні рапорти, які можна подати в декілька кліків та підписати 2 видами електронних підписів;
  • опитування;
  • Армія ID.

Як працюватиме блок рапортів в «Армія+»

Рапорт на погодження можна відправити командиру на його «Армія ID».

Коли всі погодження на рапорті будуть отримані, він потрапить до СЕДО (системи електронного документообігу) бригади – на підпис комбригу.

За допомогою «Армія+» військові матимуть змогу відслідкувати етапи проходження рапорту, і буде більше гарантій, що він не загубиться десь «на стройовій».

У першій версії «Армії+» є можливість подати 11 видів рапортів, з якими військові найчастіше стикаються по службі. Таким чином, військові зможуть зекономити час та ресурси на поїздках з позицій в штаб бригади чи зі шпиталю на ВЛК або МСЕК.

В Міноборони підкреслюють, що після змін у порядку ведення рапортів електронні рапорти мають рівну юридичну силу з паперовими.

Блок рапортів у застосунку Армія+

Блок рапортів у застосунку Армія+

Блок рапортів у застосунку Армія+

Блок рапортів у застосунку Армія+

Блок рапортів у застосунку Армія+

Блок рапортів у застосунку Армія+

Блок рапортів у застосунку Армія+

Блок рапортів у застосунку Армія+

Блок рапортів у застосунку Армія+ Thumb Блок рапортів у застосунку Армія+ Thumb Блок рапортів у застосунку Армія+ Thumb Блок рапортів у застосунку Армія+ Thumb

Що таке опитування в «Армія+»

Блок опитувань у застосунку ввели, щоб Міноборони мало можливість отримати розріз думок військових на важливі теми для прийняття рішень: чи задоволені вони харчовим забезпеченням, чи зручна форма, що ще треба покращити.

Для чого ввели сервіс «Армія ID»

В новому застосунку ввели сервіс «Армія ID». На початку він буде використовуватись «для безпечної ідентифікації» військових в системі для погоджень рапортів.

Розробники прогнозують, що у подальшому він може стати ключем для всіх бойових систем – тобто стане повноцінним електронним військовим документом.

Реєстрація в системі, як військовослужбовця проходитиме через обмін з реєстром «Оберіг». Тому можуть виникнути проблеми для тих, хто мобілізовувався не через ТЦК за реєстрацією – так само, як багато військових отримали статус «у розшуку» в застосунку «Резерв+».

Що з’явиться у наступних релізах «Армія+»

У вересні 2024 року розробники планують додати у застосунок модуль «Навчання» з курсами та навчальними програмами для ЗСУ.

Як захищені дані військових у «Армія+»

Розробники запевняють, що «Армія+» не зберігає персональні дані – вони підтягуються виключно з банку, в якому обслуговується військовий, та реєстру «Оберіг».

Адміністратори мають заблокувати обліковий запис, якщо телефон з «Армія+» потрапить до росіян.

Застосунок вже отримав сертифікат КСЗІ (Комплексної системи захисту інформації).

Застосунок «Армія+» вже доступний для завантаження у Google Play Store та App Store.

Подякувати 🎉