Українські ліки проти коронавірусу: що таке «Біовен» і як він лікує COVID-19

Препарат «Біовен». Фото: «Аптека Доброго дня»

Препарат «Біовен». Фото: «Аптека Доброго дня»

Міністерство охорони здоров'я має намір внести препарат «Біовен» (виробництва «Біофарма плазма») до протоколу лікування COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоров'я на своєму пресбрифінгу.

«Вчора закінчилися клінічні випробування імуноглобулінів, зокрема препарату українського походження «Біовен». Наша група, яка формує протоколи, планує внести цей препарат до протоколу лікування. Оскільки він дорогий, ми вже знайшли джерело, з якого профінансуємо й закупимо централізовано імуноглобуліни для того, щоб організувати постачання до наших лікарень».

Максим Степанов

Максим Степанов

міністр охорони здоров'я

За його словами, раніше ці ліки не закуповувалися, адже це можна було зробити тільки після проведення клінічних випробувань. Компанія-виробник це зробила й підтвердила ефективність цього лікарського засобу, що сталося 6 жовтня.

Що таке «Біовен» і яка його ціна?

Препарат «Біовен» є імуноглобуліном G, а це означає, що в його основі містяться антитіла з крові людини. Антитіла ефективно працюють проти вірусів, нейротоксинів, грампозитивних бактерій, правця, малярії. Виробництвом «Біовену» займається компанія «Біофарма плазма».

Telegram Logo

За словами президента фармкомпанії Костянтина Єфименка, випробування препарату завершилися ще у вересні, і вони були успішними. Як він заявив в інтерв'ю zn.ua, вартість ліків становить майже 7 тис. грн, а для того, щоби вилікувати одного пацієнта, потрібно приблизно два-три флакони (тобто 14-21 тис. грн).

Контекст. Раніше дослідники під керівництвом вчених Оксфордського університету у Великій Британії встановили, що досить доступний стероїдний препарат дексаметазон врятував життя 35% пацієнтів під час важкого перебігу COVID-19.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини