Призначення сенатора Джеймса Ді Венса як віцепрезидента Дональда Трампа посилило сумніви щодо продовження підтримки України Сполученими Штатами у разі зміни адміністрації в Білому домі.
Потенційний віцепрезидент США виділявся серед активних членів Конгресу, які висловлювали сумнів щодо необхідності американської допомоги Україні. Венс вважав, що підтримка України з боку США надто затратна, і описав ідею повернення ЗСУ до кордонів 1991 року як «неймовірну».
Друга за значимістю людина у кампанії Трампа на майбутніх виборах, а також потенційний майбутній віцепрезидент США. Цей сенатор із Огайо за короткий термін у Конгресі став яскравою зіркою республіканців, привертаючи увагу критикою політики підтримки України.
зібрав основні цитати політика щодо України:
- «Буду з вами чесним, мені все одно, що так чи інакше буде з Україною. … Мені набридло, що Джо Байден зосереджується на кордоні країни, на яку мені байдуже, поки він дозволяє кордону своєї країни стати тотальною зоною війни». (2022)
- «Владімір Путін — злий чоловік, але залиште подалі від мене награну прихильність до України — корумпованої країни, якою керують олігархи і яка настільки ж близька до функціональної демократії у 2022 році, як Афганістан у 2021-му, коли Байден віддав його Талібану». (2022)
- «В найкращих інтересах Америки — прийняти те, що Україні доведеться поступитися росіянам деякими територіями, нам потрібно закінчити цю війну. … Сотні тисяч невинних східноєвропейців загинули в цьому конфлікті. У наших і в їхніх інтересах — це зупинити вбивства». (2023)
- «Я голосував проти пакету фінансування для України і залишаюся проти фактично будь-якої пропозиції щодо продовження фінансування США цієї війни. Байден не зміг сформулювати навіть елементарних фактів про те, що потрібно Україні та як ця допомога змінить стан речей». (2024)
- «Я понад рік стверджую, що уряд України корумпований і йому не можна довіряти належне відстеження нашої зброї. … Ми просто не маємо уявлення, куди поділася велика частина наших грошей для України. Корупція вийшла з-під контролю. Це ще одна причина відмовитися від подальшої допомоги». (2024)
- «Обмежувальні чинники американської підтримки України — це не гроші, а боєприпаси. Ми не виробляємо достатньо боєприпасів, щоб підтримувати війну у Східній Європі, війну на Близькому Сході та, можливо, непередбачену ситуацію у Східній Азії». (2024)
- «Законопроєкт про вилучення російських активів створює потенційно жахливі наслідки для західної фінансової системи та може зашкодити здатності майбутнього президента домовитися про припинення російсько-українського конфлікту». (2024)
- «Це абсолютно безвідповідально. Україна не повинна вступати в НАТО, а запрошувати їх протягом війни — це запросити наш народ на війну. Ви хочете американських військ в Україні? Якщо ні, то ми повинні виступити проти вступу України до НАТО». (2024)
- «Білий дім неодноразово заявляв, що не може вести переговори з Путіним. Це абсурд. Адміністрація Байдена не має життєздатного плану перемоги України у цій війні. Чим швидше американці приймуть цю правду, тим швидше ми зможемо виправити цей безлад і стати посередником у мирі». (2024)