Facebook Pixel

З’їзд республіканців в США: чи зміниться допомога Україні за Трампа-президента

У понеділок, 15 липня, в американському місті Мілуокі розпочався Національний з’їзд Республіканської партії. На ньому Дональда Трампа було офіційно висунуто на посаду президента Сполучених Штатів. Також на з’їзді було представлено кандидата й у віцепрезиденти. Ним став Джеймс Девід Венс — ізоляціоніст та противник надання військової допомоги Україні.

The Page вирішив проаналізувати, чи є небезпека, що військова допомога Україні зміниться після приходу до влади республіканців.

Обрання Джей Ді Венса кандидатом у віцепрезиденти

Сенатор від штату Огайо Джеймс Девід Венс (скорочено Джей Ді Венс) відомий тим, що є одним з найбільших ізоляціоністів та противників надання військової допомоги Україні. Ще в лютому 2022 року (до повномасштабного вторгнення) Венс заявив, що йому «насправді байдуже, що станеться з Україною».

Також наприкінці 2023 — на початку 2024 року Венс категорично виступав проти надання Україні критично необхідного пакету військової допомоги.

Quote«Ми змогли досить чітко донести це до Європи та решти країн світу, що Америка не може виписувати порожні чеки нескінченно», — заявив Венс після голосування щодо надання Україні пакету військової допомоги.

Активно критикує республіканець не лише Україну, а й Європу. Зокрема Венс критиці піддаються європейські країни за нібито «надмірну залежність від Сполучених Штатів у плані військових інвестицій та озброєння».

Quote«Протягом трьох років європейці казали нам, що Володимир Путін є екзистенційною загрозою для Європи. І протягом трьох років вони не реагували так, ніби це було правдою», — сказав Венс критикуючи Німеччину за те, що вона не витратила два відсотки свого ВВП на оборону.

На Мюнхенській безпековій конференції у 2024 році Джей Ді Венс також заявив, що «Америка не повинна допомагати Україні».

Quote«У нас просто немає виробничих потужностей, щоб нескінченно підтримувати наземну війну в Східній Європі. І я вважаю, що лідери повинні сформулювати це для свого населення», — сказав Венс виданню Politico.

Зважаючи на такі заяви та перспективи призначення Венса віцепрезидентом, високопоставлений європейський чиновник на правах анонімності заявив виданню Politico, що це призначення стало «катастрофою» для України — і, відповідно, для Європейського Союзу.

Відсутність «яструбів» на з'їзді республіканців

Окрім Джей Ді Венса, ізоляціоністські погляди поділяють й інші відомі персони Республіканської партії. Так, проти виділення коштів Україні виступає й Марджорі Тейлор Грін — підприємиця та політична діячка, яка неодноразово поширювала російські міфи про Україну, звинувачуючи українців та українську владу у нацизмі.

Quote«У той час, як сотні тисяч американців страждають, демократи витратили понад $175 млрд — ваших податкових доларів — на забезпечення безпеки кордонів України», — заявила Грін.

Крім цього, глава Turning Point USA Чарлі Кірк звинуватив Байдена в надсиланні сотень мільярдів «іноземним країнам, тоді як покоління Z має щипати копійки».

Під час з’їзду республіканців інвестор Девід Сакс більшість часу у своїй промові висміював участь США у «вічній війні» й заявив, що Байден «спровокував росіян вторгнутися в Україну розмовами про розширення НАТО».

Як зазначає видання The Washington Post, мало хто з відомих консерваторів сучасності, якщо не враховувати Такера Карлсона та сенатора Томмі Тубервіля (штат Алабама), говорять такими словами. Й промова Сакса була величезним відходом від епохи Рейгана і навіть Республіканської партії десятирічної давнини.

Подякувати 🎉